Як і всі комп’ютери, телефони також можуть бути заражені вірусами або шкідливими програмами. Шкідливі програми можуть встановлювати рекламне пз, щоб показувати вам рекламу або примусово встановлювати додатки, красти ваші особисті дані або що-небудь, що могло б принести прибуток кіберзлочинцям. У будь-якому випадку перевірити наявність шкідливих програм на телефоні досить просто. Ми перерахували кілька швидких способів, за допомогою яких ви можете дізнатися, чи заражений ваш телефон вірусом або шкідливим пз. Крім того, ми також згадали способи видалення вірусів і поради щодо їх запобігання.

Як дізнатися, чи заражений ваш смартфон вірусом

По-перше, телефони не можуть заражати віруси, як традиційні пк. Замість цього вони заражаються шкідливими програмами, які беруть під контроль пристрій і крадуть конфіденційну особисту та фінансову інформацію. Нижче в даній статті показано, як дізнатися, чи заражений ваш телефон шкідливим додатком.

1. Шукайте загальні симптоми шкідливого пз

Телефон, заражений шкідливим додатком, буде показувати ознаки повільної роботи. Шкідлива програма буде споживати ресурси у фоновому режимі, через що ваш телефон часто буде зависати. Ви також помітите, що телефон стає гарячішим, ніж зазвичай, і скорочує час автономної роботи.

Крім того, якщо ви також бачите спливаючу рекламу на своєму телефоні, значить, на вашому пристрої є якесь рекламне пз. Перегляньте список нещодавно встановлених додатків, і якщо ви знайдете додаток, який не встановлювали, видаліть його.

2. Перевірте використання wi-fi і мобільного інтернету

Ще одна риса шкідливих програм на телефонах-надмірно високе споживання wi-fi і мобільного інтернету. Шкідливе додаток може безперервно завантажувати ваші особисті дані, такі як контакти, фотографії і т.д. Все це зазвичай відбувається у фоновому режимі, що призводить до різкого збільшення використання wi-fi і мобільного інтернету.

Це також може бути рекламне пз, що генерує кліки у фоновому режимі, або додаток, що намагається використовувати обладнання вашого телефону і інтернет для майнінг криптовалюта.

Отже, зайдіть в налаштування вашого телефону і перевірте використання інтернету. Шукайте додатки з високим споживанням wi-fi і мобільного інтернету. Якщо ви бачите невідоме додаток з надмірно високим споживанням інтернету, негайно видаліть його.

3. Перевірте завантажені програми

Інший спосіб знайти шкідливе програмне забезпечення на вашому телефоні android — це перевірити програми, які ви не встановлювали. Виберіть на своєму пристрої “налаштування”>”програми”>”переглянути всі програми”. Знайдіть тут підозрілі програми або програми, які ви не встановлювали, і видаліть їх.

4. Знайдіть програми з правами адміністратора

Кнопка видалення для програми неактивна? це відбувається, коли шкідливому додатку вдалося отримати права адміністратора. Нижче описано, як це можна відключити:

 1. відкрийте “налаштування” на вашому телефоні android.
 2. перейдіть до розділу “безпека”.
 3. тут натисніть на “програми з правами адміністратора” або “доступ до особистих даних” в залежності від моделі смартфона.
 4. знайдіть додаток, що викликає проблеми.
 5. потім натисніть на нього і вимкніть.

Після цього поверніться до списку додатків, встановлених на вашому телефоні. Тепер ви зможете видалити додаток без будь-яких проблем.

5. Запустіть антивірусне сканування

Якщо ви не хочете мучитися, встановіть надійний додаток для захисту від шкідливих програм і виконайте сканування на своєму телефоні. Антивірусне додаток автоматично виявить загрозу і запропонує вам дію, якщо це необхідно.

Ви можете використовувати будь-які відомі антивірусні програми, включаючи malwarebytes, bitdefender, eset mobile security, norton antivirus і т.д. Навіть вбудований google play protect може попередити вас про потенційно шкідливі програми на вашому телефоні.

Що робити, якщо на вашому телефоні є вірус або шкідливий додаток?

Після того як ви знайшли вірус або шкідливий додаток на своєму телефоні, зробіть наступне:

 • видаліть підозрілі програми: спробуйте видалити підозрілі програми в налаштуваннях телефону.
 • знайдіть програми з правами адміністратора: якщо параметр видалення неактивний, перейдіть в «налаштування»>«безпека»>«програми з правами адміністратора» або «доступ до особистих даних» і вимкніть підозрілу програму. Потім повторіть видалення.
 • видалення в безпечному режимі: якщо шкідливе додаток як і раніше працює або ви не можете його видалити, перезавантажте телефон в безпечному режимі. Це тимчасово відключить несистемні програми. Після цього ви зможете видалити додаток без будь-яких проблем.
 • відновлення заводських налаштувань вашого телефону: останній варіант-це скидання налаштувань телефону до заводських, при якому будуть очищені всі дані, включаючи встановлені додатки і сховище.

Чи можуть iphone заражатися вірусами?

Про віруси для iphone чутно рідко. Це тому, що ios працює в дуже закритому середовищі безпеки. Сторонні програми та служби перевіряються через app store, що запобігає проникненню шкідливих програм на пристрій.

Однак ви також можете заразитися вірусами на iphone, але вам нема про що турбуватися, якщо у вас немає зламаного пристрою. Це пов’язано з тим, що зламані пристрої можуть завантажувати додатки з будь-якого джерела, який зазвичай не перевіряється на безпеку і, можливо, завантажений шкідливим пз.

Поради, як уникнути вірусів або шкідливого пз на вашому телефоні

 • завжди завантажуйте програми з офіційного магазину.
 • перед установкою прочитайте відгуки користувачів про програму.
 • перевірте дозволи, запитані додатком.
 • не натискайте і не відкривайте випадкові посилання або вкладення електронної пошти.
 • оновлюйте свої програми.
 • оновіть програмне забезпечення вашого телефону.
 • уникайте покупок і банківських операцій в загальнодоступній мережі wi-fi.
 • якщо ви використовуєте загальнодоступний wi-fi, розгляньте можливість використання vpn.
 • використовуйте блокування екрану, щоб захистити свій телефон від несанкціонованого доступу.

Крім того, не встановлюйте зламані програми, оскільки вони можуть поставити під загрозу вашу конфіденційність і особисті дані. Тисячі таких додатків також доступні в play store.

Висновок

Це були кілька швидких способів, за допомогою яких ви можете визначити, чи заражений ваш телефон вірусом або шкідливим пз. Крім того, ми також згадали, що робити, якщо ваш телефон вже заражений, і як в першу чергу уникнути вірусів.