Хакерство. Нам здається, що це відбувається лише з компаніями, державними діячами та відомими людьми. Проте з цим може зіткнутися і звичайна людина.

Фотографії вашої дитини, родичів, відео з подорожі – всі ці дорогоцінні дані можуть в одну мить зникнути. Хакери використовують різні лазівки, щоб дістати доступ до вашої персональної інформації. Варто бути обачним, коли ви гуляєте по просторах інтернету.

5 кроків, які допоможуть захистити особисті дані:

Крок 1: Складні паролі


Фотографія Пароль має бути складним

Ймовірно, ви вже не один раз чули: встановлюйте складні паролі до важливих облікових записів! Але це дійсно дуже важливо. Зловмисники можуть отримати велику владу над вами, якщо оволодіють, наприклад, сторінкою в соціальних мережах. Вони отримають не тільки доступ до всієї вашої листуванні і персональних даних, але вони також зможуть спілкуватися з вашими друзями від вашого імені. Багато з нас зустрічалися з проханнями зайняти грошей, які надходять від наших знайомих, але в підсумку виявлялося, що це писали зловмисники.

Недостатньо придумати складний пароль. Для кожного сервісу, для кожної вашого облікового запису повинен бути свій унікальний пароль, який неможливо буде підібрати злодіям.

Крок 2: Двоетапна аутентифікація

Один из вариантов - подтверждение входа через СМС
Фотографія Один з варіантів – підтвердження входу через СМС

Коли ви користуєтеся своїми акаунтами з різних комп’ютерів, особливо коли йдеться про комп’ютери в громадських місцях, ви особливо уразливі для хакерів.

Багато сервіси підтримують двоетапну перевірку. Наприклад, Google. Такий захист передбачає, що вам недостатньо знати пароль, щоб авторизуватись. Вам потрібно буде пройти ще одну перевірку: ввести код з СМС, підтвердити особистість у додатку на своєму телефоні і т. п. Це значно підвищує вашу безпеку в мережі.

Крок 3: Не розголошуйте свої дані

Следите за сохранностью личных данных
Фотографія Слідкуйте за збереженням особистих даних

Реальність така, що ділитися своєю персональної інформації потрібно менше. Не потрібно зайвий раз поширювати інформацію про себе начебто дати народження, року випуску, дівочого прізвища, клички тварин і т. д. Це не означає, що вам потрібно повністю приховувати свою присутність в інтернеті, але будьте обережні, коли діліться з великою кількість людей якимись деталями зі свого життя.

Крок 4: Видаліть зайве

Чистота хороша во всем
Фотографія Чистота хороша у всьому

Ми вже досить давно користуємося інтернетом, щоб накопичити безліч акаунтів на різних сайтах. Як часто ви вводили інформацію про себе? Дату народження, дату весілля і т. д.

Сядьте і подумайте про свою інтернет-життя. Де ви реєструвалися? Якими сервісами ви вже не користуєтеся? Видаліть облікові записи, які вам вже не потрібні.

Крок 5: Резервне копіювання

Надежности много не бывает
Фотографія Надійності багато не буває

Цифрові дані – дуже крихка річ. Вони вкрай вразливі, завжди є ризик їх втрати. Ви можете стати жертвою злому свого комп’ютера, телефону, відновлення після якого зажадає повної переустановки системи, що призведе до втрати всіх даних, які у вас були. Використовуйте зовнішні жорсткі диски або хмарні сховища, щоб у вас були резервні копії важливих даних.

Все це зажадає від вас часу, енергії та грошей. Але злом може надати доступ до ваших особистих даних, фотографій, відео, електронних гаманців і т. д. Подбайте про свою безпеку в інтернеті.

Джерело: http://rapidzona.com.ua/