Сьогодні amd оголосила про надзвичайно амбітну мету: до 2025 року досягти в 30 разів більш високої енергоефективності своїх процесорів epyc і прискорювачів instinct gpu. Amd сама знає, наскільки висока поставлена планка: мета перевершує типові для галузі підвищення ефективності на 150%.

Мета amd в області енергоефективності пов’язана зі значно збільшеними вимогами до обробки для прискорених обчислювальних вузлів, які виконують такі функції, як навчання ші, прогнозування клімату, геноміка і великомасштабне моделювання суперкомп’ютерів. Amd заявляє, що якщо досягне своєї мети, то загальне енергоспоживання цих систем скоротиться на 97% за п’ятирічний період.

“досягнення підвищення енергоефективності процесора є довгостроковим пріоритетом для amd, і тепер ми ставимо нову мету для сучасних обчислювальних вузлів, що використовують наші високопродуктивні процесори і прискорювачі, стосовно навчання ші і розгортанням високопродуктивних обчислень”, сказав марк пейпермастер, виконавчий віце-президент і технічний директор amd.

«зосереджуючись на цих дуже важливих сегментах та пропозиції для провідних компаній з посилення охорони навколишнього середовища, мета amd в 30 разів перевищує галузеві показники енергоефективності в цих областях, на 150% у порівнянні з попереднім п’ятирічним періодом».

Amd вже вивчає безліч поліпшень енергоефективності своїх процесорів і графічних процесорів-настільки, що процесори amd zen насправді перевершують кращі моделі від intel по співвідношенню продуктивність / ват.

Будуть потрібні такі технології, як стекування тривимірного кешу (infinity cache в застосуванні до чіпів rdna 2 істотно знижує енергоспоживання) і все більш орієнтований на ефективність інженерний підхід. Ще невідомо, які методи amd буде шукати для досягнення цієї мети, оскільки жоден з них не був спеціально згаданий в заяві компанії.