Американський регулятор у сфері транспортної безпеки звернувся до автомобільної компанії tesla з вимогою пояснити, чому вона не оголосила відгук електромобілів для того, щоб встановити на них свіже програмного забезпечення. Нове пз має допомогти фірмовій системі допомоги водієві autopilot краще розпізнавати спецавтомобілі на узбіччях доріг, з якими за останній час tesla регулярно стикалися.

Michigan state police

Національне управління безпеки дорожнього руху сша (nhtsa) зазначило, що згідно з чинним законодавством, автовиробники повинні оголосити відгук у випадку, коли вони визначають, що вироблені ними автомобілі або обладнання містять дефекти, пов’язані з безпекою автотранспортних засобів, або не відповідають чинним стандартам безпеки автотранспортних засобів».

Nhtsa хоче, щоб tesla надав ” технічні та / або правові підстави для відмови» запустити відкликання, коли у вересні вона відправила клієнтам оновлення програмного забезпечення, пов’язаного з безпекою. Оновлення tesla “emergency light detection update” було доставлено автомобілям клієнтам бездротовим способом через кілька тижнів після того, як nhtsa ініціювало розслідування можливих проблем безпеки tesla autopilot, стандартного пакету допомоги водієві компанії.

Nhtsa оголосило в серпні про початок офіційної перевірки безпеки системи автопілота близько 765 тис. Електромобілів tesla model y, x, s і 3, випущених в період з 2014 по 2021 роки, після серії аварій за участю електромобілів tesla і транспортних засобів екстреної допомоги.

На сьогоднішній день nhtsa виявив 12 аварій, в яких брали участь автомобілі tesla, що використовують передові системи допомоги водієві, і автомобілі екстреної допомоги. Агентство стверджує, що більшість інцидентів сталося в темний час доби.

У nhtsa також є питання з приводу системи autosteer on city streets (автопілот на міських вулицях) або full self-driving (повністю автономне водіння), яка хоч і знаходиться на стадії бела-версій, але вже використовується на дорогах загального користування.

На всі питання регулятора компанія повинна дати відповідь до 1 листопада.