У міру того, як перші покупці отримують на руки нові 14 – і 16-дюймові macbook pro, в мережі з’являється більше подробиць про продуктивність цих систем, включаючи результати різноманітних синтетичних тестів. Ентузіасти протестували нові флагманські ноутбуки apple в тесті однопотокової продуктивності passmark, де вони продемонстрували перевагу над кращими на ринку x86-сумісними процесорами.

Джерело зображення: apple

Рейтингова таблиця passmark демонструє, що за однопотоковою продуктивністю свіжі чіпсети apple випереджають такі процесори, як intel core i9-11900k і amd ryzen 9 5950x. Забавно, що перше місце в рейтингу c результатом в 3880 балів займає m1 pro, а не більш просунутий m1 max, який набрав 3858 очок. Однак розрив досить малий, так що його можна списати на похибку. Варто відзначити, що обидва чіпа використовують десятіядерні cpu з тактовою частотою 3,2 ггц, тому не дивно, що вони демонструють приблизно однакові результати.

Джерело зображення: passmark

Згідно з результатами тесту, нові чіпсети apple перевершують кращі процесори, які можуть запропонувати amd і intel, принаймні на даний момент. Нагадаємо, що intel нещодавно анонсувала процесори alder lake, які надійдуть у продаж 4 листопада, а amd працює над рішеннями на базі zen 3+.

Що стосується чіпів apple, флагманський m1 max містить 57 мільярдів транзисторів. Він може похвалитися десятиядерним центральним процесором, 32-ядерним gpu і 16-ядерним нейронним процесором. Чіпсет може бути доповнений до 64 гбайт оперативної пам’яті з пропускною здатністю до 400 гбайт/с.у свою чергу apple m1 pro складається з 33,7 мільярда транзисторів. До складу чіпсета може входити десяти-або восьмиядерний процесор, 16-ядерний gpu і 16-ядерний нейронний процесор. Об’єм оперативної пам’яті, що входить до складу чіпсета, може досягати 32 гбайт. Її пропускна здатність становить 200 гбайт / с.