Цього року на дорогах іннополіса і москви, а також в сочі з’являться безпілотні автомобілі. Про це повідомлення “ведомости «з посиланням на представників мінекономрозвитку і» яндекса”, які розробили програму по запуску безпілотників в комерційну експлуатацію. Викликати роботаксі можна буде, наприклад, через додаток “яндекс go”, вартість послуги поки не розкривається.

Taxi.yandex.ru

На першому етапі в програмі братиме участь тільки дочірнє підприємство “яндекса « – компанія” яндекс.випробування». Також в програмі можуть брати участь і інші розробники, але для цього їх безпілотники повинні пройти попередньо тестування на дорогах протягом не менше року.

Згідно з проектом постанови, цього року в іннополісі з’являться вісім безпілотників без випробувача в салоні, в москві протягом на 2021-2022 рр.по дорогах буде переміщатися 10 таких машин. Всього за три роки до програми планується додати до 1000 безпілотних автомобілів. Крім того, на вулицях москви, в іннополісі (татарстан) і території «сіріус» в сочі будуть їздити безпілотні машини з водієм-випробувачем в салоні.

Впровадження повністю автономних машин без випробувача пройде в три етапи. На першому за автомобілем будуть візуально спостерігати співробітники компанії-розробника, а віддалений моніторинг за рухом буде покладено на оператора, який пройде спеціальну підготовку за затвердженою програмою. На другому етапі один оператор буде віддалено спостерігати за однією машиною, а на третьому за оператором буде закріплено більше однієї машини. Перехід на наступний етап буде можливий за умови відсутності дтп з вини безпілотника і пробігу не менше 100 годин.

Для виділення автономної машини в загальному потоці її оснастять спеціальним знаком «автономне управління», який приклеять на задньому склі або кришці задніх дверей. У салоні будуть контакти для зв’язку пасажирів з техпідтримкою сервісу.

Сервіс оформить осаго на кожну безпілотну машину, а також застрахує на весь термін експерименту відповідальність за заподіяння шкоди життю, здоров’ю або майну на користь третіх осіб.сума страховки складе 10 млн руб. На кожен автономний автомобіль.

Кожні півроку “яндекс” надаватиме в мінекономрозвитку, мвс і мінтранс відомості про пробіг безпілотників, кількість поїздок і дтп. Найближчим часом проект постанови і програма будуть направлені в мінтранс і мвс, а також владі регіонів, де буде проводитися експеримент.