Європейська комісія (єк) внесла на розгляд пропозицію, згідно з якою всі виробники обладнання будуть змушені використовувати usb-c в якості зарядного порту для більшості пристроїв. Мотивація запропонованого стандарту полягає в тому, що він допоможе скоротити кількість утилізації електронних відходів, оскільки споживачі зможуть використовувати зарядні кабелі від своїх старих пристроїв замість покупки нових. Єк також запропонувала виробникам повністю відмовитися від зарядних пристроїв в упаковці, що вже роблять деякі oem-виробники.

Пропозиція поширюється на використання зарядки usb-c в смартфонах, планшетах, камерах, навушниках, портативних колонках і консолях. При цьому смарт-годинник, навушники і фітнес-трекери будуть звільнені від цієї вимоги. Виконавчий віце-президент єк маргарет вестагер сказала про пропозицію наступне:

Європейські споживачі були досить розчаровані тим, що несумісні зарядні пристрої скупчуються в їх ящиках. Ми дали виробникам достатньо часу, щоб представити свої власні рішення, а тепер настав час для законодавчих заходів, покликаних впровадити єдиний зарядний пристрій. Це важлива перемога для наших споживачів і навколишнього середовища, відповідна нашим “зеленим” ідеалам і амбіціям.

В цілому, єк заявила, що стандартом повинен стати usb-c з уніфікованою технологією швидкої зарядки. У той час як зарядний пристрій не повинен постачатися oem-виробниками, необхідно, щоб вони були більш прозорими для споживачів в плані інформування їх про потужність заряду і підтримки швидкої зарядки, щоб користувачі могли судити, чи відповідають їх існуючі зарядні пристрої відповідним критеріям.

Що стосується подальших кроків, то сьогодні законодавство має пройти голосування в європейському парламенті, і в разі успіху воно набуде чинності. Якщо це станеться, виробники обладнання матимуть близько двох років, щоб прийняти usb-c як стандарт. Законодавство, швидше за все, найбільшою мірою торкнеться пристроїв apple, зокрема iphone, оскільки вони як і раніше оснащуються фірмовими портами lightning і кабелями. Якщо пропозиція стане законом, apple буде змушена замінити роз’єми lightning на порти usb-c у всіх своїх пристроях-де це можливо – в найближчі два роки.