Можлива угода nvidia з купівлі британського розробника arm привертає пильну увагу не тільки загальноєвропейських, але і британських регуляторів. Влада країни теж стурбована перспективами переходу одного з найцінніших технологічних активів великобританії в руки американської корпорації. У приватній бесіді вони зізнаються, що воліли б домогтися повернення arm на фондову біржу.

Джерело зображення: nvidia

До 2016 року arm вже була публічною компанією, але потім її купила японська корпорація softbank, яка тепер намагається реалізувати акції британського розробника в рамках обговорюваної угоди з nvidia. Ціна питання встигла вирости: якщо в 2016 році softbank виклала за активи arm близько £24 млрд, то тепер nvidia повинна розщедритися вже на £30 млрд.

Як повідомляють британські змі з посиланням на власні джерела в уряді великобританії, місцеві міністри у своїй більшості не вірять в успішне завершення угоди з nvidia, і воліли б побачити повернення акцій arm на лондонську фондову біржу. Ідею підтримують і представники британського бізнесу, включаючи колишнього главу arm уоррена іста — warren east)-нині президента rolls-royce.

Минулого року softbank визнала угоду з nvidia найбільш швидким способом позбутися активів arm, але підготовка затягнулася надовго, і в таких умовах вихід на публічне розміщення акцій не зайняв би більше часу. Акції arm напевно б користувалися попитом серед інвесторів, як відзначають аналітики, оскільки клієнтами компанії є багато великих компаній технологічного сектора.