У листопаді bytedance, відома своїм сервісом tiktok, оголосила про реорганізацію, спрямовану на створення шести підрозділів. Серед них є і хмарна платформа volcano engine, яка надаватиме бізнес-послуги. Про одну з них — рекомендаційну систему — компанія розповіла ще влітку. Сьогодні ж був анонсований ряд нових хмарних сервісів.

Bytedance вже давно планувала освоїти нові ринкові ніші для збільшення своїх доходів, і дочірня компанія volcano engine може стати хорошим джерелом прибутку, оскільки китайський хмарний ринок є не тільки другим за величиною в світі, але і вельми швидкозростаючим (+50% щорічно). Компанія має намір стати четвертим за величиною хмарним провайдером в китаї після alibaba cloud, tencent cloud і huawei cloud.

У середині листопада статутний капітал volcano engine був збільшений на два порядки, з ≈ 10 млн до ≈ 1 млрд (приблизно $156 млн). Також компанія переманила ряд фахівців з jd.com і китайського підрозділу aws. Крім того, сама bytedance відмовилася від послуг alibaba cloud за межами китаю, зайнялася будівництвом власних дата-центрів і поглинула ряд компаній, включаючи caiyun technology.

Список всіх послуг і продуктів volcano engine зараз включає вже більше 70 пунктів. Серед них є інстанси, bare-metal і gpu-сервери, власний linux-дистрибутив, блочне і об’єктне сховище, підтримка контейнерів (репозиторії + kubernetes), керовані субд (mysql + redis), засоби колективної розробки, cdn, sms і телефонія, послуги з управління та аналізу даних (в тому числі bigdata), захист від ddos і waf.

Також є ціла пачка готових рішень для обробки і стрімінгу медіаконтенту, включаючи завдання ar / vr і cv, і з десяток готових ші-рішень в різних областях. Є навіть власна платформа для периферійних обчислень. Загалом, набір дуже пристойний. Для залучення нових користувачів volcano engine пропонує знижки та безкоштовні пакети послуг, але тільки для нових проектів на платформі, які подали заявку і пройшли відбір.

Новим авторам.