На цьому тижні інсайдер том хендерсон (tom henderson) розповів, що ubisoft запустила у виробництво нову частину splinter cell. З чуток, компанія давно з нею експериментує. Якщо вірити журналісту venturebeat джеффу граббу (jeff grubb), цього літа пройшло закрите тестування прототипу з елементами останніх hitman.

Ілюстрація з оперативником семом фішером (sam fischer) для tom clancy’s rainbow six siege. Джерело зображення: ubisoft

Ubisoft регулярно проводить закриті тестування своїх проектів, в тому числі знаходяться на початковому етапі розробки. Як стверджує грабб, за кілька тижнів до початку виставки е3 2021 обрані шанувальники могли випробувати ремейк prince of persia: the sands of time (реліз якого перенесли на невизначений термін), а також якусь гру, що нагадує ранню версію наступної splinter cell. Остання являла собою вертикальний зріз, що поєднує характерний для splinter cell екшен з елементами новітньої трилогії hitman. Прототип включав тільки навчальний сегмент.

Варто мати на увазі, що нова splinter cell, над якою ubisoft працює зараз, може виявитися скоєно іншою. Не виключено, що секретний прототип отримав негативні відгуки тестувальників і компанія вирішила змінити напрямок розробки. Так чи інакше, розкрита граббом інформація підтверджує припущення фанатів про те, що весь цей час ubisoft продовжувала працювати над новою частиною.

Про наступну splinter cell поки практично нічого невідомо. Повідомляється, що її розробкою займається одна зі студій ubisoft, але не в монреалі. Виробництво знаходиться на ранній стадії, проте є шанс, що анонс прозвучить в 2022 році.

Серія splinter cell не поповнювалася повноцінними іграми більше восьми років. Остання на даний момент, tom clancy’s splinter cell: blacklist, вийшла в серпні 2013 року на пк, playstation 3, xbox 360 і wii u. У вересні 2020-го ubisoft анонсувала новий другорядний проект в даному всесвіті — ексклюзив oculus vr від red storm entertainment.

Ілюстрація до ексклюзивної vr-гри від red storm entertainment

У квітні 2019 року генеральний директор ubisoft ів гіймо (yves guillemot) заявив, що splinter cell повернеться тільки тоді, коли у розробників з’являться цікаві ідеї. «коли ви створюєте гру, важливо переконатися в тому, що у вас виходить щось в достатній мірі відрізняється від того, що ви робили раніше, — сказав він тоді. – одного разу ви побачите [нову частину серії], але поки я нічого не можу про це розповісти».

У липні 2020-го актор лука уорд (luca ward), який озвучив сема фішера в італійській версії основної серії (крім double agent і conviction), повідав, що нова splinter cell може завершити історію сема фішера. За його словами, випустити її планувалося в 2020-му, але реліз перенесли через ситуацію з covid-19.