нового iphone у офіційного реселлера нам на очі попадається пропозиція здати старий смартфон в трейд-ін і отримати знижку на покупку нового. Це дуже приваблива пропозиція, яку варто вивчити досконально перед тим, як ним користуватися. Насправді прийнято вважати, що трейд-ін або, як часто називають в нашій країні, здача старого телефону в обмін на новий — досить зручна програма, якщо гроші для вас не на першому місці. Сьогодні розглянемо кілька таких програм і порівняємо, наскільки це вигідно.

Наскільки вигідно здати iphone в трейд-ін? розберемо на простому прикладі

Обмін старого айфона на новий

Задумалися про новий iphone? ознайомтеся з програмою трейд-ін

Trade-in-це програма, коли ви здаєте старий пристрій при покупці нового, натомість отримуючи непогану знижку на покупку. Не всі схвалюють цю програму, але в ній дійсно є свої плюси, на відміну від кредиту або розстрочки. Наприклад:

  • трейд-ін дозволяє купити новий смартфон зі знижкою, уникнувши довгого збору грошей;
  • програма помітно економить час покупця: не потрібно виставляти смартфон на інтернет-майданчики і чекати, поки знайдеться бажаючий;
  • вас не обдурять при здачі пристрою, зробивши саме ту знижку, про яку було заявлено.

Для того, щоб здати старий iphone , вам необхідно прийти в магазин з пристроєм. Як правило, з вас не зажадають аксесуарів, про це писали читачі нашого telegram-чату: потрібен лише сам телефон. Крім того, не потрібні чеки та гарантійні талони. Само собою, iphone необхідно відформатувати і вийти з облікового запису icloud. Пристрої з включеними акаунтами не приймаються: інакше у співробітника магазину не буде впевненості, що саме ви є власником пристрою.

Умови обміну айфона на новий

Розбираємося в умовах вигідного трейд-ін

Умови обміну iphone, як правило, скрізь однакові і можуть лише відрізнятися вартістю старого iphone. Для наочності розглянемо програму від “мегафон”, де я часто купую смартфони і прицінююся до вартості.

Всі пристрої оцінюються за трьома станами.

  • хороше : допускаються подряпини, потертості, несправність кнопок гучності або кнопки додому. Не допускаються: розбитий екран, неробочий touch id або face id, пожовклий екран.
  • відмінне : допускається невелика кількість подряпин, 1 невеликий скол. Не допускається: вицвілі пікселі, розбитий екран, тріщини на корпусі або неробочі touch id, face id, несправності кнопок.
  • розбитий : екран iphone розбитий, будь-яка кількість подряпин відколи, тріщини, неможливо перевірити imei за допомогою команди * #06#, не працює face id або touch id.
  • ще є стан ” “, коли пристрій зовсім не реагує на натискання і не включається.

Заглянемо в офіційний документ компанії, в якому зафіксована вартість за кожен стан. Особисто мене цікавить, скільки б заплатили за мій iphone se 2-го покоління на 64 гб: у нього є безліч дрібних подряпин на екрані (я не використовував захисне скло), парочка відколів внизу передньої панелі, все інше в повному порядку. Смартфон вписується в» хороший ” стан. Можливо, навіть в «відмінне».

Трейд-ін подобається тим, що є певні критерії і ціни, на які можна розраховувати

Але давайте будемо реалістами. За смартфон мені б точно дали знижку в 11520 рублів. Наприклад, при покупці iphone 11 на 128 гб вартістю 54 990 рублів, доплата з мого боку склала б 43 470 рублів. Подивимося, за скільки я можу продати свій iphone на тому ж авіто.

Скільки коштує айфон se на авито

Якщо побіжно пробігти по оголошеннях, то стає зрозуміло, що за iphone se 2020 на 64 гб в хорошому стані можна виручити 23-24 000 рублів. Це помітно вище, ніж при здачі в трейд-ін. У разі, якщо я продам старий телефон і куплю iphone 11 за 54 990, доплата «чистими» складе майже 31 000 рублів.

24 000 рублів-приблизна середня ціна за iphone se. Можна і побільше, думаю

Це майже на 12,5 тисяч рублів вигідніше, ніж покупка нового смартфона зі здачею в трейд-ін старого. На мій погляд, навіть з урахуванням того, що ваш пристрій моментально оцінять в салоні, оформлять вам знижку, це не варто того, щоб втрачати пристойну суму. У всякому разі, це стосується цілком сучасного працюючого пристрою з актуальною начинкою і в хорошому стані.

Як вигідно обміняти айфон

Виходить, трейд-ін не вигідний? не поспішайте з висновками. Не так давно я продав свій iphone se 1-го покоління з 64 гб пам’яті за 5 000 рублів. А тепер поглянемо, скільки нам пропонує “мегафон” за цей пристрій.

Знижку, яку я б отримав за iphone se 1-го покоління

Ще більше порівнянь в нашому яндекс.дзен: допоможемо зробити правильний вибір!

Враховуючи те, що смартфон був у відмінному стані і без зовнішніх дефектів, за нього я міг би отримати 3100 рублів максимум. Чесно сказати, це вже вражає: мені довелося почекати тиждень перед тим, як з’явився покупець. Потім зустрітися з ним: доїхати від будинку до точки призначення близько півтори години. Я віддав повністю весь комплект з оригінальним кабелем, стандартним адаптером і earpods. Зауважу, що при здачі в трейд-ін аксесуарів з мене б не зажадали. На мій погляд, в цій ситуації здача старого iphone набагато вигідніше і економить час, нерви і аксесуари, які ніколи не бувають зайвими.

Iphone se був не такий поганий. Але вже почав здавати позиції

Здача смартфона в трейд-ін — історія цікава, але дивна. Виходить, що вона покликана спростити ваше життя при покупці нового смартфона. Але здавати туди цілком актуальне пристрої сенсу немає-отримаєте за нього в півтора рази менше. А ось застарілі iphone — цілком вигідно. Але з урахуванням ряду критеріїв і стану.