Першою державою, яка узаконила bitcoin в якості платіжного засобу, став сальвадор. Про це повідомив президент найїд букеле на своїй офіційній сторінці в twitter. Але з впровадженням цифрової валюти справи йдуть не кращим чином, що призвело до падіння вартості bitcoin.

Майже всю осінь ціна головної цифрової валюти світу перебувала на позначці 50 000 доларів за монету. В деякі моменти курс навіть підбирався до 53 000 доларів, чого не спостерігалося з весни поточного року. Однак, вчора, 7 вересня 2021 року, bitcoin вистачило години на те, щоб подешевшати відразу на 6 000 доларів.

О 17:09 мск вартість однієї монети становила приблизно 50 600 доларів. Вже через годину курс обрушився до 44 600 доларів, за даними coinmarketcap. Експерти відзначають, що саме проблеми з впровадженням bitcoin в сальвадорі і стали причиною сильного падіння ціни.

Президент країни заявив про покупку 400 btc, що на той момент було еквівалентно приблизно 20,9 млн доларів. Закон, що набув чинності, передбачає, що громадяни сальвадору можуть використовувати bitcoin для оплати податків і покупок в магазині, тоді як самі торгові точки мають право встановлювати вартість товарів в криптовалюта.

Обміняні на bitcoin гроші обкладатися податком не будуть. Для реалізації всієї ідеї влада запустила програмне забезпечення chivo, яке являє собою національний цифровий гаманець, де повинна зберігатися криптовалюта. Пропрацював він недовго. Майже відразу після запуску президент сальвадору повідомив і призупинення роботи програми для розширення серверів.

Експерти припускають, що саме такі дії сальвадорської влади і стали причиною падіння курсу bitcoin. Разом з тим економісти впевнені, що подібний результат подій був прогнозований, тобто влада мала всі можливості підготуватися до цього. Нагадаємо, підготовчі роботи до впровадження bitcoin велися не один місяць.

Тепер же аналітики називають інцидент катастрофою. Деякі фахівці припускають, що падіння ціни bitcoin може привести до величезних втрат у громадян сальвадору, через що ті втратять довіру до нової системи і до цифрової валюти.

Зауважимо, що далеко не всі фахівці називають реалізацію урядової програми гарною ідеєю. Критики відзначають, що вона збільшує навантаження на бюджет сальвадору. Разом з тим, незважаючи на можливість використовувати bitcoin в багатьох сферах, будь-які боргові зобов’язання все одно будуть розраховуватися в доларах.

На завершення додамо, що слідом за bitcoin в ціні впали і інші криптовалюта. Наприклад, ethereum, вартість якого нещодавно перетинала позначку 4 000 доларів, зараз оцінюється менш ніж в 3 300 доларів. Binance coin вже коштує менше 400 доларів, а cardano – лише 2,27 долара, хоча ще недавно цифрова валюта встановила особистий рекорд на позначці 3,1 долара.