Вартість біткоіни різко підскочила за лічені хвилини, продемонструвавши найінтенсивніше зростання з липня. Слідом за лідером різке подорожчання продемонстрували і інші популярні криптовалюта, перервавши найбільше місячне падіння з травня.

Найбільша криптовалюта виросла на 10% до $47 884 на початку торгів в нью-йорку напередодні, після чого відбулася стабілізація. Ця динаміка спровокувала подорожчання ethereum, litecoin і eos. У вересні ціна біткоіни різко знизилася на 7,6% на тлі побоювань з приводу можливого посилення тиску з боку регулюючих органів китаю і сша. Трейдери запропонували безліч можливих пояснень такої позитивної динаміки, зійшовшись на тому, що що висока фрагментація ринку робить цифрові активи вразливими для цінових коливань. Деякі вказали на заяви голови федеральної резервної системи джерома пауелла (jerome powell), який у четвер запевнив, що центробанк «не має наміру» забороняти криптовалюти. Інші послалися на суто технічні показники на зразок ковзних середніх.

Джерело: freepik.com

Лія уолд (leah wald), глава керуючої кріптоактівамі компанії valkyrie investments, зазначила, що коливання викликані відсутністю загальної ясності і заявами американської влади про їх прагнення знизити активність кріптовалютной торгівлі. У поєднанні із загальною слабкістю на фондовому ринку і настанням традиційно «бичачого» для криптовалют жовтня це зробить цифрові активи ризикованими в найближчі тижні. Разом з тим слідом за біткоіни було відзначено зростання акцій кріптовалютних компанія, таких як marathon digital holdings, riot blockchain і bit digital.

Незважаючи на очевидне вересневе падіння, біткоіни продемонстрував підйом на 25% за підсумками третього кварталу, що надихає на тлі падіння на 41% за попередні три місяці. Прихильники технічного аналізу вивчають графіки, намагаючись передбачити подальшу динаміку біткоіни. Антоні тренчев( antoni trenchev), співзасновник і керуючий партнер спеціалізується на криптозаймах компанії nexo, з оптимізмом зазначив, що різке зростання дозволило біткоіни перевищити 20 -, 50 – і 200-денні ковзаючі середні. Побудований на їх основі індикатор macd також прийняв позитивне значення, підтверджуючи висхідний тренд. Але, додав пан тренчев, ” будьте обережні: раптове прискорення цінової активності може швидко ослабнути».