Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

Швидкість розвитку систем автономного водіння дозволяє припустити, що вже в найближчому майбутньому на дорогах з’явиться безліч безпілотних автомобілів. Колись адаптивний круїз контроль став проривною технологією, а сьогодні автовласників вже не здивувати функціями контролю смуг і навіть автопілотом, зазначає ресурс insideevs.

shubham dhage, unsplash

Розвиток систем автономного водіння тісно пов’язане з розвитком бездротового зв’язку, так впровадження 5g дозволить величезній кількості автомобілів спілкуватися між собою і дорожніми системами, обробляючи непідвладний людському мозку обсяг даних і забезпечуючи найвищий рівень безпеки. Безпека стане настільки високою, що людину, як менш надійну систему, можна буде усунути від водіння.

Green car congress з посиланням на звіт аналітичної компанії idtechex, яка спрогнозувала розвиток автономних транспортних засобів до середини століття, передає, що «до 2050 року вони (безпілотні автомобілі) зможуть задовольнити світові потреби в транспорті з менш ніж одним зіткненням на рік», звичайно, за умови збереження тенденції сталого розвитку цього сегмента ринку.

За інформацією electrek, вже до 2023 року tesla може представити повністю автономний бюджетний електромобіль model 2 вартістю 25000 доларів сша. Для навчання автопілота компанія прискорено нарощує обчислювальні потужності і навіть розробила власний чіп d1 (project dojo) для суперкомп’ютерів продуктивністю більше 1 екзафлопса.