Мерія москви має намір орендувати обладнання, здатне розпізнавати мотоциклістів без шоломів, машини без осаго, а також автомобілі, які не пройшли техогляд. Відповідний тендер опублікований на сайті держзакупівель.

Trafficrecalls.com

Пропозицію про оренду 500 камер « “обладнання для фіксації порушень пдр” опублікував департамент столиці з конкурентної політики. Загальна ціна контракту становить 3,27 мільярда рублів. Переможцю тендеру належить протягом п’яти років забезпечувати експлуатацію камер, відповідне обладнання також надається за його рахунок.

Технічне завдання передбачає розширення функціональності в порівнянні з уже наявною в експлуатації електронікою. Так, камери повинні розпізнавати мотоциклістів без захисних шоломів та інші порушення пдр — від незаконної їзди між смугами до поворотів або розворотів не з крайнього ряду, порушення правил перевезення вантажів і буксирування, а також правил паркування. Додатково будуть виявлятися машини, які не мають осцпв і/або не пройшли техогляд. У технічному завданні зазначено, що ймовірність помилки при розпізнаванні тих чи інших порушень повинна становити не більше 5 %.

Як заявляють представники центру організації дорожнього руху (цодд) москви, в пріоритетному порядку прилади будуть встановлені на виділених смугах і в «осередках аварійності». У центрі вважають, що зазначені функції за замовчуванням підтримуються сучасними камерами, тому комплекси будуть технічно готові до реєстрації будь-якого з вищеназваних порушень пдр. Відомо, що на даний момент система відеофіксації москви складається з 3500 камер. І якщо до 2016 року влада міста набувала обладнання у власність, то пізніше відбувся перехід на орендні відносини.

Ще в липні президентом росії підписаний закон, що скасовує обов’язковий техогляд для отримання осцпв. З 1 березня наступного року почнуть діяти поправки в кпап, що передбачають штрафи для водіїв без діагностичної карти — їх розмір складе 2000 рублів. У міністерстві транспорту повідомляють, що вимоги до фотографування автомобілів в пунктах техобслуговування будуть посилені, оскільки почастішали випадки фальсифікації відповідних знімків, що підлягають завантаженню в інформаційну систему техогляду мвс, існує навіть ринок послуг з фотомонтажу зображень автомобілів, нібито присутніх на пунктах техобслуговування.