Супутниковий інтернет starlink поки недоступний в електромобілях tesla, але один власник машини цього популярного бренду вже забезпечив себе стійким супутниковим зв’язком. Ентузіаст з сша заявляє, що в його tesla model x вже підтримується супутникове з’єднання зі швидкістю до 200 мбіт/с, навіть при швидкості руху в 100 км/год.

Джерело зображень: harald murphy

Власник tesla модернізував свій електромобіль, причому мова йде не про косметичний апгрейд — хоча модуль starlink прихований в багажнику, але антена-тарілка винесена назовні. Користувач харальд мерфі (harald murphy) продемонстрував машину громадськості, розповівши, що на неї встановити спеціальну сталеву конструкцію з супутниковим ресивером.

Швидкість з’єднання становить близько 200 мбіт/с — майже максимальну на даний момент для сервісу starlink. За словами власника tesla, така швидкість зберігається навіть при їзді на швидкості 100 км/год по трасі.

200mbps from a @spacex #starlink terminal mounted to a @tesla #modelx while driving down the freeway at 100km/h. Many thanks to @jays200 for awesome steel fabrication. Can’t wait for full starlink roaming ability @elonmusk pic.twitter.com/ox21wyqghz

— harald murphy (@harald_murphy) december 21, 2021

Ілон маск (elon musk) обіцяє, що супутниковий інтернет його компанії чекають подальші поліпшення — термінали отримають програмні оновлення. Не виключено і те, що незабаром автомобілі tesla будуть отримувати супутниковий зв’язок цілком офіційно, але відповідна інформація ще не отримала підтвердження навіть на рівні чуток.

Сервіс starlink вже має чимало клієнтів. В недалекому майбутньому компанія має намір приступити до глобального обслуговування, а поки фокусує зусилля на відпрацюванні технологій в сша і декількох європейських країнах. У деяких регіонах швидкість з’єднання досягає навіть 300 мбіт/с, хоча від локації до локації вона значно відрізняється.