Як часто ви налаштовуєте операційну систему? швидше за все ви навіть забули, коли в останній раз міняли картинку на робочому столі, а більшість з вас навіть не знає про існування простого способу отримання доступу до налаштувань за допомогою поєднання кнопок «windows+x». Несподівано? так ось, проблеми windows 8 були пов’язані не з тим, що вона виявилася гірше попередньої версії операційної системи. Насправді вона була занадто революційною. Дизайн і прості команди зазнали критичних змін, що викликало різке невдоволення спільноти користувачів. Усвідомивши це, microsoft пішла на ряд поступок, але прийняття windows 10 сталося не через те, що вона стала краще. Просто ми вже звикли до нового дизайну, а деякі речі дійсно стали такими, якими ми звикли їх бачити в windows 7. Варто враховувати, що багато хто до цих пір не готові споглядати плитки в меню «пуск». Наприклад, автор даного матеріалу використовує невелику утиліту, що робить це меню звичним оку.

І ось тут і виникає головне питання: що в такому випадку стоїть на шляху популярності linux? відповідь проста: він кардинально відрізняється як в управлінні, так і візуально. Сучасні користувачі не схильні до експериментів, тому вважають за краще платити кілька сотень доларів за ліцензійну версію звичної windows 10, ніж працювати на безкоштовній linux. Можливо, рішення є, адже недавно був випущений цікавий дистрибутив windowsfx, заснований на ядрі linuxfx 11. Простіше кажучи, це популярна версія ubuntu core, зі складним набором візуальних модифікацій. Оскільки зміни торкнулися все, від інтерфейсу до розміщення призначених для користувача елементів, то довелося детально переробити популярну тему wx desktop.

Раніше щось подібне існувало для windows 10, а тепер і для більш нової windows 11. Автори відзначають, що користувачі можуть налаштовувати безліч елементів, від значків до анімації, а візуально відрізнити оригінал від підробки майже неможливо. У той же час, всередині це все та ж linux, що відкриває безліч можливостей для роботи. Для серфінгу передбачений стандартний google chrome, а документи і багато іншого відкривається за допомогою безкоштовного програмного забезпечення. Оскільки всередині ховається ubuntu 21.04, то просунутим користувачам доступний доступ до широкого спектру пз. Для звичайних користувачів буде досить базових налаштувань.

Автори відзначають, що проект вже викликав інтерес, а число закачувань значно зросла. Плекати ілюзії з приводу переходу користувачів на linux не варто, але результат в черговий раз доводить, що звичайним користувачам важливіше зовнішній вигляд, ніж зміст.