Хоча до офіційного появи настільних процесорів intel сімейства alder lake-s пройде ще не один тиждень, результати тестування майбутніх новинок як з рогу достатку з’являються перед поглядом широкої комп’ютерної громадськості: так, ентузіаст, відомий під ніком tum apisak, спираючись на вже наявні дані, вирішив порівняти рівень продуктивності флагманської моделі в операційних системах windows 10 і windows 11 в тестовому пакеті sisoftware sandra.

Джерело зображення: twitter, videocardz

Поглянувши на результати порівняльного аналізу, можна відзначити, що нова версія ос дійсно здатна краще розкрити потенціал гетерогенної структури процесорів intel 12-го покоління: так, в середньому в операційній системі windows 11 настільному процесору intel core 9-12900k вдалося продемонструвати на 8.5% кращий результат в порівнянні з досягненнями в windows 10. При цьому в залежності від типу навантаження приріст може варіюватися від 0 до 14.8 %.

Джерело зображення: twitter, tum apisak

Варто нагадати, що процесори intel сімейства alder lake будуть наділені підтримкою технології intel thread director на апаратному рівні, що відповідає за передачу необхідних даних планувальнику windows 11 і дозволяє більш ефективно розподіляти навантаження на різні типи ядер, тим самим надаючи позитивний вплив на швидкодію cpu.

Необхідно відзначити, що результати даного аналізу є досить приблизними, а повноцінних тестів варто очікувати 4 листопада, коли впаде заборона на публікацію оглядів перших моделей настільних процесорів intel 12-го покоління.