Осінь – саме краще і правильний час для покупки відеокарти. Буквально вчора наші читачі могли переконатися, що завдяки зниженню інтересу майнер до криптовалюта, відеокарти на російському ринку трохи подешевшали. Це не означає, що ціни повертаються в норму. Швидше навпаки, адже аналітики констатують, що спостерігається зростання в порівнянні з початком травня, але навіть тижневий перепочинок може дозволити найбільш нетерплячим геймерам купити відеокарту. Сьогодні ми не будемо обговорювати бюджетні моделі на один день, які вже на старті продажів насилу тягнуть гри в дозволі 1080р. Саме тому перейдемо до більш потужним рішенням.

Взагалі у геймерів по всьому світу склалася хороша традиція продавати свої відеокарти на вторинному ринку, що дозволяє менш заможним любителям віртуальних розваг долучитися до процесу. Мабуть, в якості мінімального порога, ми б порекомендували geforce gtx 1080 ti. Старий флагман все ще в справі, витягаючи за рахунок потужного графічного чіпа і 11 гб відеопам’яті. Доводиться констатувати, що ціни на вживані карти стартують з 60 000 рублів, в той час як нову geforce rtx 3060 можна взяти за 70 000. Що ж вибрати? давайте звернемося до тестів, які провели хлопці з каналу benchmark. Нижче таблиця з результатами і висновки.

В якості третього варіанту використовувалася відеокарта geforce rtx 2080 super, але сьогодні її немає в магазинах і вкрай мало на вторинному ринку. Якщо у вас саме така відеокарта, то прийміть наші вітання, у вас все відмінно, можна не переживати, спокійно насолоджуючись усіма благами сучасних ігор на найвищих налаштуваннях навіть в 2к. А ось по geforce gtx 1080 ti наші побоювання не підтвердилися. Старенька не поступається geforce rtx 3060, злегка відстаючи на пару кадрів в секунду в деяких іграх, і точно також випереджаючи новинку на стільки ж в watch dogs legion і cyberpunk 2077.

І ось тут перед нами постає головне питання: чи варто взагалі намагатися заощадити 10 000 рублів, звернувшись на авито, або краще навіть не намагатися відкривати це місце, в якому процвітають шахраї і майнер всіх мастей? скажімо так: купувати geforce gtx 1080 ti з доставкою з іншого міста ми б вам не радили, а ось після ретельного тестування з пристрастю можна задуматися про покупку старого флагмана. Врахуйте, що вона буде вам давати ще й близько 42 mh/s в ефірі, тоді як більшість geforce rtx 3060 – це заблоковані відеокарти серії lhr. Для кого-то ця змінна не так важлива, але варто тільки включити комп’ютер, йдучи на роботу, і вже через рік 60 000 можуть до вас повністю повернутися, що дозволити окупити всі витрати, а на виручені гроші злітати на море.

P. S. Якщо вам скажуть, що geforce gtx 1080 ti не майнила – не вірте. Сьогодні переважна більшість ігрових відеокарт на вторинному ринку – це вичавлені і підгорілі карти, від яких намагаються позбутися.