На github з’явилася утиліта gcam services provider з відкритим вихідним кодом, що дозволяє використовувати “google камеру” зі смартфонів pixel на пристроях без сервісів google. Це може бути корисно як власникам гаджетів huawei і honor з huawei mobile services, так і користувачам сторонніх прошивок з вирізаними «гаппсами».

Gcam services provider – це не сама google camera, а порт виключно тих сервісів google, які необхідні для роботи програми. Грубо кажучи, утиліта емулює тільки найпотрібніші компоненти виключно для»камери”. Gcam services provider поширюється як окремий додаток, тобто пристрій не потрібно перепрошивати. Утиліта не має інтерфейсу, але відображається в ящику додатків на випадок, якщо її потрібно видалити.

Gcam services provider доступна в двох версіях:» базової «і»фотографії”. Перша надає все необхідне для роботи google camera, за винятком кнопки показу зроблених знімків в повному розмірі. Друга додає цю кнопку, але дана модифікація конфліктує з google photos, якщо воно встановлено на смартфоні. Іншими словами, якщо на пристрої є google photos, то потрібно вибирати базову версію порту.