Науковий центр фгуп «нами» представив прототип безпілотного автомобіля, побудованого на популярній в росії платформі lada vesta. Новинка дозволяє розробникам відпрацьовувати технології автономного водіння.

Джерело: wroom.ru

Випробування вже проходять не тільки на полігоні, але і в міських умовах. Відомо, що машина оснащена відеокамерами, радарами і лідарами — останні допомагають формувати тривимірну карту навколишнього простору. Апаратна складова використовується в комбінації з докладними цифровими картами навколишніх територій.

У росії традиційним лідером у сфері безпілотних технологій є компанія «яндекс» — вона вже кілька років працює над створенням і випробуванням систем автономного водіння. У 2017 року почалися розробки, а з минулого року компанія співпрацює з південнокорейським автовиробником hyundai, створюючи прототипи на його платформах. Відомо, що розробкою безпілотних технологій займається і «ощад», з деяких пір значно розширив сферу діяльності.

На відміну від них, фгуп «нами» є державною організацією. Як повідомляє портал wroom, метою проекту, що використовує lada vesta, є створення безпілотної платформи, що передбачає використання в різних автомобілях. Практичне використання технології в комерційному сегменті поки не передбачено – в росії відсутнє законодавство, що регулює роботу безпілотного транспорту на дорогах загального користування.