Компанія intel, а також австрійський розробник програмного забезпечення denuvo software solutions відзвітували про роботу, пов’язану з проблемою несумісності нових процесорів alder lake і системи цифрового захисту ігор denuvo. У більшості її вдалося вирішити.

Джерело зображення: intel

Початковий список ігор, у яких могли спостерігатися проблеми з drm-захистом при запуску в системах на процесорах intel core 12-го покоління, складався з 90 проектів. Тепер він скоротився до трьох ігор: assassin’s creed: valhalla, fernbus simulator і madden 22. З урахуванням того, наскільки швидко обидві компанії вирішили питання для більшості ігрових проектів, можна очікувати, що проблема несумісності решти трьох ігрових проектів також буде незабаром вирішена.

Нагадаємо, що проблема несумісності denuvo і процесорів alder lake полягала в тому, що drm-захист сприймала набір енергоефективних ядер нових чіпів в якості другої системи, з якою, ймовірно може проводитися злом. Незабаром intel опублікувала на своєму сайті список з 90 ігор з denuvo, у яких могли спостерігатися проблеми несумісності з новими процесорами.

Правда, процесори alder lake вийшли всього місяць тому і поки не набули широкого поширення. За цей час розробники denuvo, а також розробники ігор оперативно відреагували на ситуацію, випустивши або спеціальні оновлення для ігор з цифровим захистом, або повністю видаливши її з коду гри.

До теперішнього моменту залишилися всього три гри, які вимагають вирішення зазначеної проблеми. Intel в якості тимчасового заходу запропонувала перепризначити функцію клавіші scroll lock на клавіатурі на включення / відключення енергоефективних ядер процесора при запуску цих ігор. З інструкцією, яка пояснює, як це зробити, можна ознайомитися за цим посиланням.