За словами голови правління китайської huawei technologies еріка сюя (eric xu), доходи компанії від продажу смартфонів в 2021 році впадуть не менше, ніж на 30-40 мільярдів доларів — несхоже, що бізнесу вдасться компенсувати цей збиток в найближчі кілька років за рахунок освоєння нових сфер діяльності.

Reuters.com

Хоча компанія «починає звикати до американських санкцій», введених ще в 2019 році, нові сегменти бізнесу, пов’язаного з 5g-технологіями, не можуть компенсувати втрати від спаду продажів на ринку смартфонів. Сюй займає посаду голови правління компанії, тому має найсвіжішу інформацію, якою і поділився сьогодні в ході прес-конференції в пекіні.

Колишній президент сша дональд трамп (donald trump) помістив huawei в експортний чорний список в 2019 році і обмежив доступ компанії до певних американських технологій, тим самим позбавивши можливості випускати власні чіпи і отримувати компоненти від сторонніх вендорів.

Санкції вкрай негативно відбилися на huawei. За даними консалтингової компанії canalys, ще недавно колишня найбільшим постачальником смартфонів компанія, зникла з п’ятірки найбільших виробників смартфонів в китаї з другого кварталу поточного року, вперше за більш ніж 7 років.

За словами сюя, смартфони принесли в минулому році 50 мільярдів доларів доходу, але в першій половині поточного сталося найбільше в історії компанії падіння надходжень від даного сектора. У підсумку компанія в цілому заробила тільки близько 49,57 мільярда доларів. Як заявив сюй, найбільша надія, що компанія буде існувати в найближчі 5-10 років. На його думку, спроби китаю створити власну напівпровідникову індустрію продемонстрували “дуже надихаючі результати”, але вирішення проблем з ланцюжками постачальників відніме дуже багато часу.

Примітно, що адміністрація нового президента джо байдена (joe biden) не зробила ніяких кроків для ослаблення тиску на huawei і, можливо, в майбутньому ситуація тільки погіршиться.

Зараз компанія шукає нові точки зростання на кшталт 5g-технологій та інфраструктурних оновлень в аеропортах і шахтах на основі систем штучного інтелекту. За словами голови huawei, в найближчі кілька років виробник стане світовим лідером у сфері впровадження 5g. Також розглядаються й інші сегменти ринку it, не пов’язані з ланцюжками постачальників чіпсетів. Не виключено, що huawei буде виступати в ролі сервіс-провайдера на ринку хмарних рішень, підтримуваних в рамках державних програм.