Apple обожнює сюрпризи, і ймовірність того, що вона представить 18 жовтня 30 – або 32-дюймовий imac, все-таки є. Але вона настільки близька до нуля, що швидше за все, цього не станеться. Навіть незважаючи на інформацію, що з’явилася днями, про те, що дисплей для великих imac у apple все-таки є, і він зухвало хороший. Те, що ця інформація з’явилася саме зараз, швидше за все, збіг. Час для imac з 30-або 32-дюймовими екранами з роздільною здатністю 6k ще не настав. Їх представлять пізніше. Після презентації 24-дюймового imac старший віце-президент apple з апаратного забезпечення джон тернус сказав, коли це станеться. Не пізніше, ніж у листопаді 2022 року.

Новий imac повинен отримати збільшений дисплей і більш потужний процесор. Але коли він вийде?

Чому? у лінійці великих imac не тільки надпотужні моделі з 10-ядерними intel-процесорами і графічними процесорами фантастичної потужності. Є в ній і моделі простіше-бюджетні-їх “рвав на шматки” навіть m1. Посилений варіант m1, який швидше за все назвуть m1x, був би відмінною заміною 6-ядерним процесорам від intel. M1x значно потужніше ніж m1, продуктивність бюджетних imac збільшиться в рази. Екран з роздільною здатністю 6016 x 3384 (6к) і з діагоналлю в 30 або 32 дюйма, з максимальною яскравістю в 1600 ніт і контрастністю 1000000:1 став би ще одним вау-фактором. Новий дизайн, з тонкими рамками навколо екрану. Такий imac змітали б з прилавків, про нього писали б хвалебні огляди. Вихід бюджетних imac не поставив би джона тернуса в безглузде становище.

Він відповідав на питання “чи встигне apple повністю перейти на чіпи власної розробки за обіцяні їй два роки”. “найпотужніші imac і mac pro перейдуть на чіпи apple останніми, не пізніше ніж у листопаді 2022 року. Тобто, так-встигне”. Якби бюджетні imac з фантастичними характеристиками вийшли зараз, вони поставили б у безглузде становище apple. По-справжньому професійні 27-дюймові imac на тлі “бюджетників” з яскравою зовнішністю виглядали б блідо. Їх не перестали б купувати – коли комп’ютер купують не для себе, а для справи, подобається чи не подобається ролі не грає. Але якщо 18 жовтня apple представить запаморочливі бюджетні imac, 27-дюймові imac будуть купувати набагато гірше, і apple заробить на них істотно менше. На це вона не піде.

Найшвидший imac

Процесор m1x повинен досить серйозно збільшити продуктивність нових mac

Нове покоління imac з 30 – або 32-дюймовими екранами, якщо не відбудеться ще якихось обставин непереборної сили, представлять в жовтні або в листопаді наступного року. У модельному ряду буде не тільки топовий imac-комп’ютери виняткової потужності позамежно дорогі. Дорогому надпотужному чіпу працює на позамежних режимах потрібна потужна і шалено дорога система охолодження. Найпотужніший чіп в світі і його система охолодження не єдині вимоги до такого комп’ютера-периферія в ньому теж буде недешевою. Навіть якщо топовий imac виявиться найдешевшим комп’ютером в своєму класі, масового покупця його ціна буде шокувати. Тому в лінійці imac, крім топової моделі, потрібні і бюджетні. Теж imac, але багато в чому це інші imac. За аналогією з модельним рядом iphone, в якому “просто iphone” і iphone pro, самі собою напрошуються назви для бюджетних і топових imac.

Imac (просто imac) і imac pro. Я буду називати їх “imac” і “imac pro”, для стислості. Як вони будуть називатися в реальності не маю поняття. У imac pro і mac pro буде один і той же чіп. В кількох конфігураціях. З 20-або 40-ядерним центральним процесором і з 64 – або 128-ядерним графічним. Як і в чіпах для iphone, в надпотужному чіпі ядра центрального процесора двох типів. Продуктивні та енергоефективні. У 20-ядерній конфігурації енергоефективних буде чотири, у 40-ядерній – вісім. За словами жана-луї гассе, посвітившего в 2020 році, на запрошення тіма кука, процесорний підрозділ apple, йому показали чіп міць якого “просто не має меж”. Швидше за все це був прототип чіпа для imac pro і mac pro. В imac “не-pro” буде приблизно такий же чіп як в macbook pro які представлять 18 жовтня, тільки наступного покоління. M2x?

Дисплей imac

Дисплей нового imac 32 ” має всі шанси бути не менш крутим, ніж display xdr від apple

Пару років тому аналітик мінг-чі куо передбачив що apple, в найближчі місяці випустить 6 пристроїв з міні-світлодіодними (mini-led) дисплеями. Три моделі mac, в тому числі і великий imac, і три моделі ipad. Але через форс-мажорні обставини (covid) ці плани були скасовані. Міні-світлодіодні дисплеї apple, повільно але вірно, з’являються на пристроях apple. На сьогоднішній день такий пристрій одне-ipad pro 2021 року. 18 жовтня їх число має збільшитися до трьох. У сформованих умовах організувати виробництво міні-світлодіодних дисплеїв з діагоналлю в 30 або 32 дюйма – безнадійна і руйнівна авантюра. Тим часом, екран з роздільною здатністю 6016 x 3384 (6к) і з діагоналлю в 32 дюйма, з максимальною яскравістю в 1600 ніт, контрастністю 1000000:1 і нано-текстурної опцією у apple вже є.

Виробництво цього дисплея налагоджено, його обсяги можуть бути збільшені без особливих проблем. Це шалено дорогий apple pro display xdr. Він майже міні-світлодіодний. Ті хто користується ipad pro з міні-світлодіодним екраном і apple pro display xdr (одночасно, підключаючи дисплей до ipad pro) особливої різниці між ними не помітили. Вони однаково хороші. За останніми даними, в imac 2022 року і в розроблюваному apple доступному зовнішньому дисплеї за основу взято pro display xdr. Діагональ екрану, швидше за все, зменшать до 30 дюймів. Дисплей, який бачили в apple, був 30-дюймовим. Що в ньому спростили і скільки він коштуватиме-невідомо.