Як відомо, запобігти найчастіше куди простіше, ніж справлятися з наслідками. Наприклад, завчасно дізнавшись про плани зловмисників, можна не дати здійснитися злочину.

У Китаї, для того щоб мешканці могли швидко і безпечно передати поліції важливу інформацію, було створено додаток Safe Zhejiang, що в перекладі означає «Безпечний Чжецзян».

Як це працює?

Інтерес до правопорядку винагороджується по достоїнству. За повідомлення про бійки сусідів, порушення правил дорожнього руху або нехтуванні авторськими правами користувачі отримують доступ до безкоштовних стриминговым підпискам, бонусні поїздки на таксі або знижку в кафе.

Заохочення за доноси рефералів і ніякої анонімності

Просто завантаживши додаток, можна миттєво поповнити свій баланс на 20 балів. За залучення друзів до використання Safe Zhejiang дається 10 балів, за щоденне відкриття – 5 балів, за кожний донос – 2 бали.

Анонімність тут зберегти не вдасться. Всі користувач зобов’язані вказувати своє місцезнаходження, прізвище та ім’я. Сервіс вже використовують близько 5 мільйонів громадян. Існують і інші системи заохочення, що виконують схожі функції. В Цзянсу за розповідь про серйозні правопорушення видають гаджети, в Пекіні виплачують гроші, в Сяминь надають інтернет-трафік.

Додаток, як апарат репресій

Не кожен з зареєстрованих в системі зробив це за власною ініціативою. Інсталяція обов’язкова для чиновників, а також для батьків дітей, які навчаються в ряді загальноосвітніх установ.

Донощик не завжди виявляється правий – скарги можуть видалити за рішенням уповноважених органів, а також застосувати до критикують владу громадянам відповідні проступку міри покарання.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/