Відеоігри з покрокової тактичної системою володіють досить значною фанбазою, проте більшість з них поодинокі, але ж багатьом би хотілося помірятися своїми стратегічними навичками з друзями. Ми вирішили зібрати кращі кооперативні проекти, які дають таку можливість. З нашою добіркою ви однозначно знайдете для себе гру, яка раз і назавжди визначить кращого тактика і дасть можливість весело провести не одну годину в компанії товаришів.

Total war: three kingdoms

Почнемо з однієї з найпопулярніших тактичних стратегій з покроковою бойовою системою. Ми вирішили додати в добірку саме three kingdoms , так як її можна назвати самою добротною частиною франшизи з тих, що виходили за останні роки. Проект дійсно дивує своїми масштабами, тактичними можливостями і механікою управління державою.

Хтось скаже, що вtotal war є можливість битися в реальному часі, але я думаю, далеко не всі цим користуються. Справа в тому, що особисто мені проводити десятки боїв на годину в такому форматі просто набридає і доводиться перемикатися на швидкі битви, тому що саме «смачне» в total war: three kingdoms – це покроковий розвиток своєї держави. Обов’язково спробуйте цю частину, якщо ніколи не були знайомі з серією або вже давно в неї не грали. Я впевнений, ви отримаєте масу задоволення як і десятки тисяч гравців за часів rome: total war.

Transformers: battlegrounds

дата виходу: платформи: pc, xsx / s, ps4, xone, switch кооператив для: 2

Будемо чесні, добротних ігор по трансформерам виходило досить мало, а таких, щоб можна було із задоволенням пограти з друзями, так і зовсім одна. Саме тому transformers: battlegrounds потрапляє в нашу добірку, оскільки це відмінна тактична покрокова стратегія, яка в кооперативі показує себе з найкращого боку. І нехай на старті відгуки були не дуже.

В основі геймплея лежить командна взаємодія. Група з декількох трансформерів повинна протистояти злісним десептиконам. Кооперативний режим дає можливість взаємодіяти один з одним в команді і зібрати свій власний загін для порятунку людства. Саме в колективному режимі тут продумано все до дрібниць, тому що вам доведеться брати саме тих трансформерів, які виявляться корисними, а не вибирати рандомних персонажів. При побудові правильних тактичних маневрів ви гарантовано досягнете успіху, а ще тут можна перетворюватися в автомобілі, що теж досить забавно.

Worms w. M. D

дата виходу: 23 серпня 2016 платформи: pc, xsx / s, ps4, xone кооператив для: 6

У цій добірці просто зобов’язане було бути місце під одну з частин легендарних «черв’яків». Ця серія вже давно стала уособленням жанру тактичної покрокової стратегії, тому що буквально в кожній частині це є основною механіків гри. Ми вирішили взяти worms w. M. D виключно тому, що це одна з найбільш вдалих частин франшизи за останній час, але і такі бабусі як armageddon і open warfare теж дуже гарні.

Проект дає можливість битися командами бойових черв’яків на повністю руйнуються картах. Тут буквально кожен невдалий постріл може привести до незворотних наслідків. Битви відбуваються в покроковому режимі, де гравці по черзі беруть під своє управління одного з черв’яків своєї команди і здійснюють певні дії. Можна тупо завдати шкоди противнику, а можна спершу зайняти вигідну позицію на карті, а потім вже думати, чим і як поливати опонентів градом свинцю. Якщо ніколи не грали в ігри, то у вас просто не було дитинства! це один з кращих тактичних покрокових проектів за всю історію ігрової індустрії.

Сторінка в steam детальніше про гру

For the king

дата виходу: 19 квітня 2018 платформи: pc кооператив для: 3

Перед вами покроковий рогалик з кооперативним режимом до 3-х чоловік, який нехай і є інді-грою, але може захопити не гірше ааа-проекту. Розробники постаралися зробити затягує гемплей і досить приємне оформлення, щоб кожен зміг оцінити гру по достоїнству.

З точки зору геймплея, for the king являє собою забавну подорож з купою битв. На самому початку кожен гравець вибирає собі одного персонажа і вміння для нього. Після цього починається подорож, яка може підкинути чимало проблем. Причому по ходу проходження вам постійно доведеться досліджувати карту, вигадувати тактичні маневри для перемоги над ворогами і стежити за кожним своїм кроком. Якщо всі популярні тактичні покрокові проекти вам набридли, то for the king – саме те, що потрібно.

Shadowrun chronicles-boston lockdown

дата виходу: 28 квітня 2015 платформи: pc кооператив для: 4

Незвичайний проект, який поєднує в собі магію і технології майбутнього. shadowrun chronicles-boston lockdown створювалася по однойменній настільній грі і після свого виходу швидко знайшла популярність в особі фанатів настолкі. Проте спробувати її варто і тим, хто взагалі незнайомий із всесвітом, тому що де ще ви зустрінете благородних ельфів і жорстокий штучний інтелект в одному місці?

Проект пропонує крім одиночної кампанії ще й кооперативний режим, а також мультиплеер з pvp. У shadowrun chronicles-boston lockdown від вас постійно чекатимуть застосування якихось тактичних маневрів, інакше просунутися далі в своїй подорожі не вийде. Рекомендую спробувати хоча б через дивного оформлення і дійсно незвичайних персонажів.

Battlestar galactica deadlock

дата виходу: 31 серпня 2017 платформи: pc кооператив для: 2

А чи багато хороших ігор ви знаєте за мотивами серіалів? особисто мені на думку спадає максимум інтерактивне кінцо від telltale по “грі престолів” і, в общем-то, все. Саме тому я вирішив додати battlestar galactica deadlock в нашу добірку, адже це одна з дійсно приємних ігор по серіалах, якщо бути точним, то по серіалу «зоряний крейсер галактика».

Ігровий процес зводиться до того, що ви керуєте величезним міжгалактичним крейсером, який подорожує по галактиці і то виконує якісь завдання, то вступає в масштабні сутички з представника інших рас. Всі бої відбуваються в покроковому режимі, і саме від ваших тактичних навичок залежить те, хто вийде з сутички переможцем. А ще тут досить цікава прокачування космічного корабля і купа всяких параметрів, за якими потрібно постійно стежити. Загалом, любителям фантастики і серіалів має зайти, тим більше в кооперативі на 4-х ви точно отримаєте масу задоволення від ігрового процесу.

Divinity: original sin 2

дата виходу: 14 вересня 2017 платформи: pc, xsx / s, ps4, xone кооператив для: 4

Продовження divinity: original sin однозначно заслуговує потрапляння в нашу добірку, оскільки це одна з кращих рольових ігор з покроковою тактичною системою. Так, в цілому гра пропонує подорожі в реальному часі, але битися з ворогами тут доведеться досить часто.

Вибір припав саме на сиквел, так як його можна назвати ще й прикладом відмінного продовження, що з іграми, особливо останнім часом, трапляється вкрай рідко. Розробники перенесли в гру всі сильні сторони першої частини, дещо поміняли або допрацювали, а також насипали ще тонну нового контенту на десятки годин. У кооперативі divinity: original sin 2 затягує не на жарт, і таке приголомшливе пригода гарантовано сподобається і вам, і вашим друзям.

Сторінка в steam детальніше про гру

Xcom 2

дата виходу: 5 лютого 2016 платформи: pc, mac, xsx / s, ps4, xone кооператив для: 2

Друга частина перезапуску популярної франшизи по-справжньому полюбилася шанувальникам ігор з тактичною бойовою системою. Розробники примудрилися взяти все найкраще від enemy unknown і додати ще більше контенту, що власне гравці і очікували. В результаті xcom 2 можна назвати однією з кращих ігор з тактичною бойовою системою на сьогоднішній день, притому що їй вже більше 5 років.

Всі бої тут проходять в покроковому режимі і змушують вигадувати різноманітні тактичні маневри для досягнення поставленої мети. У кампанії завдання вашого загону, як правило, зводиться до зачистки локації і пошуку якихось важливих даних або порятунку тих, що вижили. Коли мова йде про кооперативі, то, по суті, все це залишається на своїх місцях, тільки діяти разом з товаришами куди цікавіше, ніж поодинці. Якщо ніколи не грали в xcom 2 і при цьому шукайте собі гідний проект з покроковою системою, тоВибір очевидний.

Сторінка в steam