Китайські регулюючі органи стали витрачати більше часу на перевірку ігор. Затримки викликані тим, що в країні були прийняті нові правила, і розробникам тепер необхідно дотримуватися відповідних вимог.

Джерело: bloomberg.com

Національне управління друку і публікацій китаю проводить повторну перевірку ігор, наданих на схвалення декількома розробниками, включаючи tencent і netease. Відомство перевіряє, чи відповідає продукція новим стандартам щодо захисту від залежності. Подані в серпні заявки з виходом нових правил були відхилені, і розробникам довелося вбудовувати додаткові модулі, щоб продукція відповідала вимогам.

Пекін проводить послідовну політику регулювання інтернету та ігрової індустрії. Наприкінці серпня дітям заборонили грати в онлайн-ігри довше трьох годин на тиждень, а компаніям наказали відключити ігрові облікові записи під вигаданими іменами. Відомства також незадоволені “поклонінням грошам» і “жіночними” чоловіками. Іноді обмеження бувають цілком конкретними: під заборону потрапляють ігри на тему зомбі, тому що вони «занадто страшні». Остання міра нагадала інвесторам про події 2018 року, коли протягом 10 місяців призупинили дії ліцензій на монетизацію ігор. Нові вимоги також ускладнять роботу в ігровій індустрії.

Не так давно акції tencent почали зниження після того, як одне з державних китайських видань назвало ігри «духовним опіумом». Нові критерії стали предметом запеклих суперечок, коли влада викликала представників ігрової індустрії для їх обговорення і засудили «одиночну погоню за прибутком», як висловилося державне агентство «сіньхуа» (xinhua).

Джерело: bloomberg.com

Затримки з схваленням ігор негативно позначаться на темпах зростання tencent і netease, які залежать від випуску нових найменувань. Аналітики bloomberg пророкують зниження зростання внутрішнього китайського ринку мобільних ігор на третину в 2022 році. Прогноз може бути погіршений з виходом нових ініціатив пекіна.

Інвестори чуйно реагують на подібні події і явно побоюються того, що нова хвиля китайських заходів державного впливу може вплинути не тільки на tencent, але і на гравців на кшталт apple і activision blizzard. Розробники повинні вже зараз приводити всі свої продукти у відповідність новим вимогам. Після чергової публікації “сіньхуа” tencent і netease втратили на біржі в гонконзі $60 млрд.

Тим часом tencent так і не випустила в китаї очікувану гру league of legends: wild rift. Реліз повинен був відбутися 15 вересня, проте розробнику треба було «поліпшити ігровий процес». А китайські регулятори так і не випустили список ігор, схвалених в серпні — зазвичай документ виходив незадовго до або незабаром після кінця місяця.

Агентство “сіньхуа” перерахувало ключові моменти минулої зустрічі з представниками ігрової індустрії.

  • ігровим компаніям запропоновано “зрозуміти важливість і невідкладність профілактики залежності неповнолітніх від онлайн-ігор”. Їх закликали запровадити правила, націлені на»прискорення розвитку молоді”.
  • компаніям запропоновано ” повною мірою і сумлінно поставити тимчасове обмеження для малолітніх геймерів і заборонити надання їм торгових послуг».
  • наказано посилити перевірки ігрового контенту, виключаючи з нього непристойний і жорстокий вміст, а також уникати ” поклоніння грошам і жіночності».
  • компаніям також запропоновано припинити ” одиночне прагнення до гонитви за прибутком або залучення фанатів, а також змінити правила гри і дизайн, що сприяють залежності».