Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

Китай намагається стати більш самостійним, коли справа доходить до напівпровідників, і прямо зараз вони налагоджують виробництво власних мікросхем. За останні кілька років китай витратив мільярди на те, щоб зменшити свою залежність від американських технологій. Основна мета цих зусиль-розвиток власної інтелектуальної власності в області напівпровідників. Інша мета-розширити виробничі потужності місцевих ливарних виробництв і допомогти їм у розвитку технологічних вузлів.

Китай поступово скорочує розрив, і прогрес досить вражає, враховуючи проблеми, які необхідно було подолати. Мова піде про процесор zhaoxin kaixian kx-u6780a, відносно скромному виробнику, який не кидає виклик сучасним процесорам від intel і amd. У кращому випадку він може йти в ногу з чимось на зразок intel core i3-7100 або amd ryzen 3 3200g.

На цьому тижні cnx software виявила на ринку індонезії новий пк малого форм-фактора, що працює на процесорі zhaoxin kaixian kx-6640ma. Як не дивно, крихітні комп’ютери від beelink був розпроданий майже відразу завдяки низькій ціні в 3,86 мільйона індонезійських рупій-трохи більше 271 долара.

Zhaoxin kx – 6640ma-це 64-бітний чотирьохядерний процесор без гіперпоточності, з базовою тактовою частотою 2,1 ггц, чотирма мегабайтами кеш-пам’яті другого рівня і tdp 25 вт. Процесор може розігнатися до скромних 2,6 ггц – цього достатньо для досягнення тієї ж одноядерної продуктивності, що і kx-u6780a, але тільки вдвічі меншою багатоядерної продуктивності через меншу кількість ядер. Новий процесор схожий на двоядерний процесор intel core i3-5010t. Це не дивно, якщо врахувати, що це процесор, побудований на технологічному вузлі 16 нм, без кешу l3 і без гіперпоточності.

Цікаво, що вбудована графіка c-960 забезпечує прискорення декодування відео 4k 60fps. Даний міні-пк поставляється зі стандартною конфігурацією з восьми гігабайт оперативної пам’яті ddr4 (з можливістю оновлення до 64 гігабайт), твердотільним накопичувачем pcie ємністю 256 гб і жорстким диском на один терабайт. Також є слот для другого ssd типу sata3.

Варіанти підключення включають шість портів usb type-a, що підтримують швидкість usb 3.0, два порти hdmi 2.0 і два гігабітних порти ethernet. Також є підтримка wi-fi 5 і bluetooth 4. Він працює під управлінням windows 10 і uos-комерційної китайської операційної системи, заснованої на deepin linux.

Beelink lzx може і виглядає не вражаюче, але він показує, що процесори x86 китайського виробництва поступово завойовують азіатський ринок, крок за кроком. В азіатських магазинах з’являється навіть ноутбук від megacore, оснащений тим же процесором kaixian kx-6640ma.

Якщо вам цікаво випробувати китайський процесор, ви можете знайти його в аналогічному міні-пк в newegg за 260 доларів.