Більше 50% власників смартфонів не використовують паролі та інші захисні рішення для мобільних пристроїв. 48% встановлюють паролі, але тільки 14% шифрують файли і папки, щоб захистити важливі дані від несанкціонованого доступу. Про це йдеться в новому звіті Лабораторії Касперського.

Сьогодні практично кожен виходить в інтернет з мобільних пристроїв і виконує операції через мобільні банківські програми. На жаль, при цьому багато хто нехтує засобами захисту даних і не усвідомлюють, чим загрожує така безпечність.

Директор з продуктового маркетингу Лабораторії Касперського, Дмитро Альошин, каже, що незахищений смартфон – це справжня знахідка для зловмисників:

«Ми так прив’язані до нашої електроніці, тому що вона дає нам доступ до інформації з будь-якого місця в будь-який час. Але якщо смартфон або планшет не захистити, все, що на ньому збережено, виявиться в руках шахраїв».

Протикрадій і резервні копії

Опитування, проведене співробітниками Лабораторії, також показав, що лише 41% людей регулярно робить резервні копії своїх даних, і тільки 22% використовують Протикрадій-функції для мобільних пристроїв. Таким чином, у разі крадіжки лише 1 з 5 мобільників буде надійно захищений. Решта стануть джерелом інформації про своїх господарів: легкою здобиччю для шахраїв виявляться не тільки сімейні фотографії, але і конфіденційна листування, скани документів, фінансова інформація, паролі від важливих акаунтів і т. д.

А як захистити свій смарфона?

Захистити свій мобільник не так вже складно. Для цього слід виконати кілька простих дій. В першу чергу це налаштування пароля, ключа або біометричної розблокування. Це перший рубіж, з яким зіткнеться викрадач смартфона, і практично напевно він не зможе його подолати. Включена геолокація допоможе виявити місцезнаходження викраденого пристрою з будь-якого комп’ютера, заблокувати віддалено або очистити. SD-карта погано підходить для зберігання важливих даних, так як її завжди можна витягнути з мобільника і вставити в інше пристрій, тому особливо важливі документи рекомендується зберігати в зашифрованою області.

Джерело: http://gyrus.org.ua/