Портал videocardz поділився зображеннями деяких моделей материнських плат серії z690 prime від компанії asus. Довгий час ця серія представляла середній сегмент рішень виробника, але протягом останніх років була витіснена в нижній сегмент серією tuf.

Asus prime z690-p wifi d4

Джерело вказує, що компанія asus збирається випустити як мінімум 10 моделей плат серії z690 prime. Моделі з суфіксом ” a ” в назві стануть найбільш просунутими представниками цієї серії. Наприклад, вони зможуть запропонувати rgb-підсвічування. Найменш оснащені плати будуть представлені моделями з суфіксом “v”. Те, як вони будуть виглядати-поки невідомо.

У серії будуть представлені як моделі плат з підтримкою актуального стандарту оперативної пам’яті ddr4, так і нового стандарту ddr5. На перший погляд роз’єми для озу старого і нового стандартів нічим не відрізняються. Однак новий стандарт пам’яті володіє іншою конфігурацією контактів, а роз’єми для озп мають інший замикаючий механізм, що не дозволяє використовувати модулі ddr4 з роз’ємом для ddr5.

Asus prime z690-p

Asus prime z690 – p d4

Зовні плати серії z690 prime значних змін щодо актуальних моделей серії z590 prime не зазнали. Вони мають практично такий же компонуванням. Візуально різниця помітна тільки в нанесених декоративних лініях на кожухах панелі роз’ємів введення-виведення, системи охолодження vrm, чіпсета і радіатора для nvme-накопичувача.