Інвестори з тривогою чекають кожного квартального звіту виробників мікросхем пам’яті, оскільки побоюються, що цикл зростання зміниться фазою насичення ринку, і ціни на пам’ять кинуться вниз, захоплюючи за собою фінансові показники компаній цього сектора. У випадку з micron technology говорити про подібний перелом рано, оскільки перший фіскальний квартал вона завершила з результатами, що перевершують очікування ринку.

Джерело зображення: micron technology

Курс акцій micron відразу ж виріс на 7 %, хоча сезонні тенденції формально визначили послідовне зниження основних фінансових показників. Так, виручка знизилася на 7% в порівнянні з попереднім кварталом, до $7,7 млрд, хоча в порівнянні з аналогічним періодом минулого року спостерігалося зростання на 33 %. Другого грудня в календарі компанії завершився перший квартал 2022 фіскального року, у відповідному тримісячному періоді виручка micron на 73% визначалася реалізацією мікросхем оперативної пам’яті. Послідовно вона скоротилася на 8 %, але зросла на 38% в річному порівнянні. Обсяги поставок мікросхем dram за період послідовно скоротилися на 5-6 %, середня ціна реалізації знизилася на кілька відсотків у порівнянні з попереднім кварталом.

Реалізація мікросхем твердотільної пам’яті в минулому кварталі визначала виручку micron лише на 24 %. На цьому напрямку спостерігалося послідовне зниження виручки на 5% і її підвищення в річному порівнянні на 19 %. У натуральному вираженні обсяги поставок порівняно з попереднім кварталом майже не змінилися, середні ціни знизилися послідовно на 5-6 %. Основна частина твердотільної пам’яті, що випускається micron, зараз має 176-шарове компонування. Перехід на технологію виробництва пам’яті з заміщує затвором здійснений успішно.

Керівництво micron technology очікує, що за підсумками календарного 2021 року попит на оперативну пам’ять в цілому по галузі збільшиться на 20 з невеликим відсотків, на твердотільну пам’ять — на значення, близьке до 40 відсотків. Наступного року попит на dram зросте на 15-19 %, на пам’ять типу nand — приблизно на 30 %. Компанія докладатиме зусиль до того, щоб зберегти прийнятний баланс попиту та пропозиції, тому суму капітальних витрат у наступному році обмежить діапазоном від $11 до $12 млрд.

В цілому, кажучи про перспективи перемоги над дефіцитом чіпів, керівництво micron вказує на здатність ринку досягти рівноваги до кінця 2022 року. Самій компанії довелося перейти на довгострокові контракти з власними постачальниками, щоб забезпечити більш прогнозовані поставки. Майже 75 % виручки компанії зараз формується річними контрактами з клієнтами, хоча всього п’ять років тому вони становили всього 10% виручки. У другому фіскальному кварталі, який вже почався, micron очікує виручити від $ 7,3 до $7,7 млрд, і подібні очікування в чималому ступені визначили оптимізм інвесторів, що викликав зростання курсу акцій micron на 7% після публікації квартальної звітності.

Поставки пам’яті для центрів обробки даних збільшили профільну виручку micron на 70 %, але автомобільний напрямок забезпечив приріст виручки на 25% в річному порівнянні. У наступному році на ринок повинні вийти електромобілі з підтримкою автономності третього рівня, деякі з них будуть нести на борту до 140 гбайт оперативної пам’яті і твердотільні накопичувачі об’ємом до 1 тбайт. Виручка компанії в сегменті промислової автоматизації зросла на 80% в річному порівнянні. Певні надії пов’язані і з експансією смартфонів в мережах 5g, оскільки нові моделі містять на 50% більше оперативної пам’яті і вдвічі більше твердотільної пам’яті.