Сьогодні повним ходом йде оновлення мільйонів комп’ютерів до windows 11. Microsoft не ділиться статистикою, оскільки поки занадто рано робити якісь висновки, але можна впевнено сказати, що ажіотаж навколо нової операційної системи піднявся неабиякий. Можливо, так і замислювалося, адже сучасного користувача складно залучити якісним обслуговуємо, стабільністю і звичною роботою вже знайомих функцій. Світ змінився, а значить виклик, який кинула мільйонам користувачам microsoft, може виявитися куди ефективніше, ніж проста можливість встановити нову ос. Пояснюємо, на цей раз були введені жорсткі вимоги до процесорів, що призвело до раптового завершення життєвого циклу для більшої половини заліза на планеті. При цьому microsoft все ж залишила лазівку, що дозволяє кожному встановити windows 11. Так, досить завантажити образ iso, що дозволить працювати з новою операційкою навіть на старому залозі.

Так ось, поки преса активно обговорювала нову операційну систему, раптом з’ясувалося, що деяким власникам windows 10 скоро доведеться несолодко. Мова про тих, хто досі сидить на версії 10 may 2020 update, відомої як 2004. Сьогодні microsoft нагадала, що життєвий цикл версії добігає кінця, а значить необхідно перейти на актуальну версію операційної системи. Це може бути більш нова windows 10, що вийшла в 2021 році. Крім того, вже в наступному місяці відбудеться офіційний вихід так званої windows 10 за номером 21h2. Вона стане останнім глобальним релізом для цієї версії ос, а все нові функції будуть прерогативою windows 11.

Що чекає тих, хто відмовиться від переходу? все просто: ніяких оновлень безпеки, що загрожує масою проблем із захистом комп’ютера від вірусів та інших небезпечних намірів. Крім того, деякі ігри можуть зажадати версію 2021 року, адже раніше таке вже сталося з версіями від 2019 і більш старими. Простіше кажучи, ви втратите можливість безкоштовного обслуговування. До речі, якщо ви вважали, що таких пристроїв мало, то сильно помилилися, згідно зі статистикою на кінець вересня, 14.5% всіх пк працюють під windows 10 2004, а це чималі 140 мільйонів пристроїв.

Для переходу на більш нову версію потрібно заглянути в центр оновлень, де просто включити пошук і завантажити версію від 2021 року. Можна не поспішати, адже термін закінчується 14 грудня поточного року. Оновлення пройде непомітно і не торкнеться всі основні компоненти системи, включаючи призначені для користувача файли і настройки windows.