Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту споживачів (accc) прийшла до висновку, що google необхідно змусити відмовитися від установки свого пошуку на мобільних пристроях за замовчуванням. Регулятор порекомендував обов’язкове впровадження екрану вибору альтернативних пошукових систем на вже діючих і нових пристроях під управлінням ос android.

Frontpagetech.com

Відомо, що accc має намір впровадити аналогічні нововведення і на iphone, а також настільних комп’ютерах. У відомстві вважають, що користувачам також необхідно в обов’язковому порядку пропонувати вибір з альтернативних chrome браузерів.

План слідує за аналогічним проектом в європі, де google зобов’язана надавати на пристроях android вибір пошукової системи з числа рішень дрібніших конкурентів. При цьому варто враховувати, що пошук google глибоко інтегрований в сервіси ос android, включаючи, наприклад, можливість пошуку за допомогою асистента google.

Очікується, що обов’язкова можливість вибору пошукового провайдера стане тільки першим кроком, здатним вплинути на домінуючі позиції компанії. Зараз google належить 94 % ринку пошукових систем в австралії. Раніше місцева влада вже завдала першого удару, прийнявши закон про обов’язкову оплату facebook і google на користь змі за новинний контент, що демонструється на сторінках техногігантів.

Accc заявила, що має намір почати консультації з питань, пов’язаних з новими пропозиціями. Зараз google є пошуковою системою за замовчуванням в двох найбільш популярних браузерах-chrome і safari, встановлених на переважну більшість пристроїв в австралії.