Виробник електромобілів nio з кнр уклав угоду про стратегічне партнерство з shell group, що передбачає створення станцій з обміну акумуляторів для електромобілів і швидкої зарядки електротранспорту. З наступного року планується розвиток мережі як в китаї, так і в європі.

Джерело: nio.com

Nio-один з найвідоміших китайських автобрендів за межами кнр, зараз компанія розширює присутність у світі, в тому числі і в європейських країнах. Бізнес продовжує дотримуватися власної стратегії, в рамках якої передбачений обмін розрядилися акб на заряджені на спеціальних станціях. Близько 650 відповідних станцій є у компанії в китаї, аналогічну ініціативу вже почали реалізувати в норвегії-nio залишилася одним з небагатьох виробників, які просувають обмін акб замість їх зарядки.

Shell group намагається обілити репутацію, пов’язану з непопулярним сьогодні нафтовим бізнесом, інвестуючи в “зелену” енергетику, зокрема-інфраструктуру для електротранспорту. Наприклад, в 2020 році компанія збільшила число своїх зарядних станцій в німеччині до 200 штук і навіть придбала найбільшу у великобританії зарядну мережу ubitricity.

Nio повідомила про угоду з shell на своїй сторінці в соціальній мережі weibo, shell також зробила заяву, поділившись більш давальними планами співпраці. Зокрема, передбачено взаємодію в дослідженнях, що сприяють просуванню технологій обміну акумуляторів, плюс компанії створять мережу станцій обміну акумуляторів зі спільним брендингом. Загальний проект в китаї почнеться з будівництва двох пілотних станцій, до 2025 року планується побудувати близько 100 станцій, а також розмістити зарядні хаби і швидкі зарядки shell recharge на вже існуючих майданчиках nio.

У 2022 році компанії вивчать можливість будівництва пілотних станцій в європі і, залежно від успіху починання, сподіваються швидко масштабувати проект.

Іншими словами, на станціях обміну батарей nio можна буде заряджати електромобілі за допомогою технології shell recharge, а на майданчиках shell можна буде обміняти розряджені акумулятори і зарядитися за допомогою кабельного з’єднання. Плануються й інші проекти, пов’язані з розвитком зарядної інфраструктури, наприклад — просування домашніх зарядних станцій.