Інформаційне видання “тасс” вчора, 9 вересня, повідомило про те, що прем’єр-міністри росії і білорусії підписали відразу 28 нових союзних програм, які раніше були узгоджені володимиром путіним і олександром лукашенком в ході переговорів у кремлі.

” мова йде про 28 так званих союзних програмах, які націлені на уніфікацію законодавства росії і білорусії в різних областях економіки, на вирівнювання умов діяльності господарюючих суб’єктів двох країн, побудова єдиних фінансових і енергетичних ринків, транспортного простору, формування і реалізацію загальної промислової і сільськогосподарської політики», — заявив президент росії володимир путін після завершення переговорів.

Наприклад, одним з найважливіших нововведень є повне скасування роумінгу на території двох країн-про це йдеться в 25 пункті нової програми. Затягувати з реалізацією даного пункту не планується-володимир семашко, посол білорусії в росії, заявив, що остаточна дата скасування роумінгу запланована на 1 січня 2022 року. Більш того, посол повідомив, що роком раніше була протестована відповідна система, усунені всі технічні проблеми і труднощі. Крім того, росія з білоруссю погодили так званий спільний платіжний простір — країни інтегрують національні платіжні системи, створивши єдину систему в рамках «союзної держави».

Президент росії додав, що у зведенні нових правил також узгодили гармонізацію податкового та митного законодавства, зближення країн у галузі сільського господарства та ядерної енергетики, а також скасування необхідності отримувати дозвіл для автомобільних перевезень. Інформації про приблизні терміни введення правил в законодавчу базу поки що немає.