Місяць тому в раннийдоступ вийшла гра від вітчизняних розробників hungry couch games-рольова скайпанк-пригода у відкритому світі black skylands. Повноцінний реліз гри очікується приблизно через рік: какобъяснили в студії, black skylands вже майже готова, а ранній доступ потрібен для пошуку иисправления багів.

Сюжет гри будується навколо історії країни аспії, жителі якої вели мирну і спокійну життя до тих пір, поки жорстокі загарбники не вторглися на їх рідну землю.загадкове повітряна держава може похвалитися барвистими пейзажами встиле фільму джеймса камерона» аватар ” і лихими повітроплавцями – якраз заодного з таких удальцов ми і будемо грати. Ну що ж, повітряні пірати-наабордаж цю посудину!

сюжет

Сеттинг ігридостатньо свіжий і не заїжджений-скайпанк, повітряні бої і громадянська війна нафоні захоплення країни жахливими монстрами. Нам належить грати за єву – дочку добувача,дуже хоробру і відважну, яка на початку гри хоч і була одноокою, ночерез кілька років змогла чи то регенерувати відсутню частину тіла, то ливставила майстерний імплант. Спочатку країна аспія – місце проживання нашейголовной героїні-показана процвітаючою і мирною країною, де кілька фракцій(добувачі, вчені, інженери і соколи каїна) цілком собі успішно управляютпарящим в небесах державою. Маленька єва зустрічається після довгої розлуки зі своїм батьком, який привіз щось важливе – відкриття, яке потрясе всіхжітелей країни. Виявляється, безтурботний татусь притягнув додому одного з монстрів – небезпечне чудовисько, яке ховається в хмарах вічного шторму. З етогомомента починається основна історія гри: суспільство аспії переживає розкол,соколи каїна відмовляються від плану батька єви – вони не підтримують ідею изученияобласті вічного шторму, в цей же час на летючі острови нападають крабовидниемонстри. Починається громадянська війна, аспію тероризує рій, а подорослішала змушена стати на захист своєї батьківщини.

Атмосфера гри-це найбільший плюс black skylands. Пишні і текстурні хмари, літаючі в небі острова, ширяють кораблі і дирижаблі, все це дуже задає грі тон і антураж. Чтонельзя сказати про сюжет гри, який дещо банально і незграбно подає нампричину громадянської війни. Можливо, історію в black skylands хотіли подати з точки зору головної героїні-адже намомент початку хаосу в аспії єві було не так вже й багато років, і вона на всі проблеми дивилася з дитячою наївністю і юнацьким максималізмом.

геймплей

А ось тут уженачінаются серйозні проблеми, на мою думку, геймплей в цій грі делаетигроку максимально «боляче». Тим, хто не звик до ігор з видом зверху (плюс впіксельной графіку) доведеться звикати до особливостей бою і збору ресурсів. Всенесколько складно і трохи … Нудно.

У грі вампрідется битися з двома ворогами – монстрами роя і соколами каїна. У steam дається красиве опис того,як збудете випилювати своїх супротивників: «комбінуй повітряний і наземний бій, використовуючи десятки видів зброї зі свого арсеналу. Довелося наштовхнутися на натовп противників, з якою складно впоратися? атакуй їх з повітря! і не забувайвикористовувати свій вірний гак, щоб скидати ворогів у хмарну безодню”»звучить інтригуюче і цікаво, принаймні розраховуєш на скидання неугоднихтебе людей або монстрів в прірву з криком ” це спарта!». На ділі все йде добре.

Острова в аспиирасположены на деякій відстані один від одного. Спочатку ви знаходитесь на місці фазершип, де знаходиться ваш будинок, склад і всі інші принади життя. Авот решта островів або нейтральні, або захоплені піратами. Саме від ворогів вам і доведеться займатися дуже довго і нудно напротязі всієї гри.

Бій на землепредставляет собою копію бойової системи hotline miami. Для прицілювання по ворогуприходітся пристосуватися до виду зверху і активно крутити мишкою, одночасно бігаючи з лінії ураження супротивників. Цікавим доповненням до вогнепальної зброї став гак – з його допомогою можна не тільки скакати через прірви, але іпритягувати до себе ворогів або в якийсь момент врятувати себе коханого: якщо вивдруг зірвалися з суші, то можна притягнутися гаком до землі. Також знамените володіння пірата стане вашим незамінним помічником в стелс-режимі (так, і такоетут є) – удари в спину зброєю ближнього бою або гаком завдадуть додатковий шкоди противникам.

Все перераховане вище в перших порах дуже швидко освоюється, а далі починаються одноманітні заняття з розряду «врятуйте поселення краб-кебаб, воно потребує вашої допомоги». І все. Більше ніяких новихмеханік бою або поліпшення навичок героїні. З убієнних ворогів випадають фіолетовиекристали, які можна використовувати в комплексі з іншими ресурсами для знищення зброї і спорядження. А всі поліпшення навичок і додаткові плюшкиви отримаєте тільки за населення звільнених островів.

повітряні бої

Отже, ми хотіли пірнати. З одного боку, повітряний бій в грі – той ще геморой, але сдругой – розробники гри дуже класно продумали фізику воздухоплавательнихкораблів, за що їм окрема подяка.

Система бою ввоздухе приблизно така ж, як і наземна, тільки тут ще добавляетсявозможность зміни ракурсу стрільби корабельних гармат. Ось тут-то іпроявляется самий геморойний момент гри-мало того, що ваш дирижабль шатаетпо всьому небу, так ще треба стежити за траєкторією своїх снарядів і за ракетамиврагов, які можуть летіти одночасно з двох сторін. Повітряний корабльочень повільно розганяється і гальмує, а на різких поворотах живе своїм життям.при стрільбі з гармат ваше судно природно буде відштовхуватися в протилежну сторону, зображуючи віддачу від снаряда. Крім того, деякі особливо відчайдушні люди можуть йти на таран і поки корабель набере достатню швидкість, то всеможе закінчитися сумно для вас і вашого судна. Тому зіткнення в небепроісходят за схемою» одне око на захід, інший – на схід ” – намагаючись встежити всіма діями одночасно, ти відчуваєш себе людиною-оркестром,що намагається бути і штурманом, і стрільцем.

До речі, послекаждого повітроплавного рейсу ваш корабель потребуватиме заправці, апосле запеклих битв-в ремонті. Тому не варто нехтувати закупівлею таких корисних ресурсів, як паливо і ремонтний набір. Поліпшення корабля виможете отримати також тільки за населення звільнених островів.

Завершуючи темубоїв і битв, хочеться відзначити ще одну неприємну деталь, а саме сила корабля і сила корабля, які є важливими показниками мощностіігрока. Загальна сила спорядження складається з броні, підсумка, черевиків,зброї, модів для зброї, артефактів, гранат і є сумою цих предметів. Силакорабля-це корпус, паливний бак, вітрила, трюм, двигун, лопаті і гармати.чим більше у вас очок спорядження, тим більше у вас потужність. І якщо ви полетітезачіщать острів, де потужність ворогів буде більше вашої – не сподівайтеся вижити,тільки скориставшись славною традицією піратів ви зможете себе врятувати – а саме-відступом (втечею) для додаткового грінда очок потужності. Ворогибудут сильніше вас у сто крат, кораблі супротивників будуть знищувати ваше судноза пару пострілів-вам не допоможуть ні поліпшення (незрозуміло навіщо вони вообщетогда потрібні), ні дробовик, ніщо вас не врятує крім очок потужності.

фабрики і ферми

Повернувшись здалеких острів і як слід відпочивши після боїв з соколами каїна, отправляемсяна заводи і городи. Всі зібрані в ході місій ресурси можна витрачати нетільки на покупку зброї і спорядження, але і на більш побутові речі – наприклад,для будівництва майстерень, фабрик, лабораторій і городів. Як би вам знехотілося, а зводити їх доведеться – наприклад, для покупки броні вам буде потрібно лопок, який можна добути тільки на городі. У майстернях і збройових винаходять корисні поліпшення длядиріжаблів і зброї, на фабриках-займаються обробкою ресурсів, в лабораторіяхсоздают потужні артефакти, а на городахрастет урожай для остров’ян і сировину для виробництва броні. Також ще можна побудувати бар (налийте-но ще нам рому!), де можна отримувати якісь тимчасові кошти.

Не можу сказати, що створення цього промислово-фермерського комплексу – найцікавіше в грі, але після незграбних боїв в повітрі тут можна розслабитися і зняти стрес. Хотілося б побачити в повноцінній версії гри невелику автоматизаціюпроцесу збору врожаю / сировини-іноді прилітаючи на фазершип, просто забуваєш про посевнойкампаніі або злитках металу, що чекають тебе на фабриці.

ресурси і крафт

Хотітепочувствовать себе плюшкіним, трясуться за будь камінчик і деревинку? добропожаловать в black skylands!Тут треба збирати всі ресурси з кожного острова ітащіть деревину і металобрухт до себе додому на фазершип. І все на славу грінда, звичайно ж! бо якщо ви не побудуєте город або фабрику, то і подальшого руху за сюжетом не отримаєте. Тому якщо у вас не вистачає ресурсів, то не соромтеся повертатися на відвідані локації – там ви зможете ще разнасобірать життєво важливі матеріали для будівництва.

Також можна ещеотметіть не сильно зручну механіку збирання ресурсів. Після виявлення сировинявам необхідно спочатку його добути, а потім ще раз клікнути для того, щоб нести.звичайно, хотілося б, щоб предмет сам автоматично потрапляв до тебе в руки або врюкзак після разової взаємодії з ним.

Ще однією особливістю гри можна назвати «платний» крафт. Не думайте, що якщо ви привозите на островмного потрібних ресурсів, то тепер вам будуть безкоштовно робити гармати, броню або зброю тільки з цієї сировини. Для їх створення вам будуть потрібні додаткові кольори і фіолетові кристали, що випадають з ворогів.

Так що,шановні панове повітроплавці, приготуйтеся до того, що при дослідженні великого і відкритого світу аспії вам доведеться збирати якомога більше ресурсів,які ви будете пускати або на будівництво, або на крафт і апгрейди.

ваша особиста моль

На день народження, на самому початку гри, її дідусь подарує дівчинці ручну моль луму. Велику, пухнасту і дуже навіть корисну. Вона не буде поїдати на антресолях бабусиншерстяной шарф, а стане незамінною помічницею в суворому світі піратів імонстров. Крім того, що вона працює вашим особистим листоношею, трохи пізніше зможе переміщати на корабель здобуті вами ресурси. На цьому корисність моліні закінчується-після смерті гравця лума переносить вас на ваш корабель, при цьому витративши одну «мольну» енергію. Якщо енергія у луми закінчилася, то онаперенесет вас в ліжко, де ви спали в останній раз. Ось такий незамінний імілий вихованець.

графіка і музика

Незважаючи на те, що гра піксельна, і природно не спрямована на сверхдетализацию героїв іліпредметов, black skylands можна похвалити за відмінну графіку. Прекрасно оформлена зміна дня і ночі, миловидні герої додають ламповий антураж, а якщо в налаштуваннях гри включити функцію анімованих хмар, то можна зануритися ватмосферу аніме «навсікая з долини вітрів».

Також до плюсамігри можна віднести не дратівливий саундтрек. Музика в black skylands звучить просто чудово і повітряно, відсилаючи нас до плавниммелодіям мультфільмів хаяо міядзакі.

підсумок

З огляду на тотфакт, що поки гра знаходиться в ранньому доступі, а розробники дуже намагаються работатьнад її поліпшенням, то хочеться видати їй ліміт довіри і подивитися, що жеполучітся з black skylands через рік. Приємна картинка і музика, цікавий сеттинг, цікава механіка бою з гаком –це безумовно сильні сторони гри. До явних мінусів можна віднести нудний іоднообразний геймплей, жахливу систему сили спорядження і сили корабля, яка призведе до явного перекосу автобалансу, обов’язковий збір ресурсів і гринд. У black skylands можна пограти заради спортивного інтересу, але для долгогоі наполегливого проходження вона явно не рекомендується. Принаймні поки що.розробники обіцяли з часом додати в гру мультиплеер, механіку кражичужого транспорту, а також пофіксити всі баги і помилки, які знайдуть гравці.

Зараз black skylands знаходиться в ранньому доступі в steam. Автори гри обіцяють, що з часом, вона вийде на таких платформах, як xbox, playstation, nintendo switch і, можливо, на смартфонах.