Вчора мережевий інформатор momomo_us опублікував очікувані ціни на процесори alder lake-s у європейських ритейлерів. Пізніше те ж джерело виявило інформацію про вартість тих же чіпів у одного з американських продавців. Крім того, там же були вказані характеристики процесорів. Інформація неофіційна, тому її слід сприймати з певною часткою скептицизму.

Джерело зображення: intel

Згідно з виявленими даними, нова серія чіпів intel alder lake-s буде істотно дорожче процесорів rocket lake-s поточного покоління. Наприклад, флагманський core i9-12900k оцінюється одним з продавців в $705. Для порівняння, флагманську модель поточного покоління, core i9-11900k, можна знайти у продажу за $549. Процесор core i9-12900kf без інтегрованого ядра оцінюється американським ритейлером в $645. Відзначається, що в цілому новинки intel виявляться дорожче і конкурентів від компанії amd. Останньою, можливо, буде потрібно скорегувати ціну лише флагманської моделі ryzen 9 5950x, яка майже на $100 дорожче майбутнього флагмана intel.

У складі процесорів intel alder lake-s використовується гібридна архітектура з двох видів обчислювальних ядер: продуктивних p-cores (архітектура golden cove) і енергоефективних e-cores (архітектура gracemont). Підтримкою технології hyper-threading володіють тільки перші, тому кількість обчислювальних потоків у нових процесорів буде вельми незвичним, як можна помітити в таблиці нижче.

Основними особливостями процесорів alder lake-s стане підтримка озу стандартів ddr4 і ddr5 і нового інтерфейсу pcie 5.0. Крім того, нові чіпи отримають вдвічі більший обсяг кеш-пам’яті 3-го рівня. Наприклад, у тій же моделі core i5-12600k він складе 16 мбайт, а у флагманської моделі core i9 — 12900k-цілих 30 мбайт. Для використання 12-го покоління процесорів core будуть потрібні материнські плати з новим процесорним роз’ємом lga 1700, засновані на новому сімействі чіпсетів intel 600-ї серії.

Анонс нової серії процесорів intel очікується 27 жовтня. На цей день компанія запланувала спеціальний захід. Згідно з останніми чутками, компанія спочатку представить тільки продуктивні моделі нової серії. У продажу вони повинні будуть з’явитися до кінця поточного року. Анонс інших моделей alder lake очікується на початку майбутнього року.