Міністерство промисловості та інформатизації кнр наказало технологічним компаніям, у тому числі alibaba і tencent, припинити блокувати посилання на сервіси один одного зі своїх платформ.

Джерело: reuters.com

Відомство провело зустріч, в якій взяли участь представники alibaba, tencent, bytedance (володіє tiktok), baidu, huawei і xiaomi. В ході зустрічі відомство запропонувало компаніям нові стандарти управління службами миттєвих повідомлень-згідно з новими стандартами, всі платформи повинні бути до певного часу розблоковані. Представник міністерства також уточнив, що якщо компанії відмовляться підкоритися, то, можливо, доведеться вживати інших заходів державного впливу. Даний крок поки є останньою з державних ініціатив, що торкнулися китайську галузь високих технологій.

У китайському сегменті інтернету домінує ряд технологічних гігантів, які історично блокують на своїх платформах посилання на сервіси конкурентів. В результаті створюється закрита екосистема, яку аналітики іноді називають «обгородженим садом» (walled garden). В останні місяці китайські регулюючі органи активно перетворюють технологічну сферу, звинувачуючи великих гравців у створенні монополій і обмеженні вибору для споживачів.

У липні видання wall street journal повідомило, що під тиском китайської влади alibaba і tencent прийняли рішення поступово відкривати один одному свої сервіси. Зокрема, в належних alibaba маркетплейсах taobao і tmall повинна з’явитися підтримка платіжної системи wechat pay від tencent.