Управління перспективних дослідницьких проектів міністерства оборони сша (darpa) причетне до розробки багатьох корисних технологій, від gps до систем перекладу мови в режимі реального часу. Тепер відомство почало працювати зі стартапом electric sky для дистанційної бездротової зарядки безпілотників безпосередньо під час польоту.

Джерело: ievhenii_putiata / pixabay. Com

Базується в сіетлі electric sky виділено $225 000 в рамках програми підтримки інноваційних досліджень, що проводяться малим бізнесом. Стартап займеться розробкою технології whisper beam — промінь шепоту) – якщо раніше технології бездротової зарядки дронів намагалися використовувати мікрохвилі або лазери, дія яких слабшала в міру віддалення від джерела енергії, то в новому рішенні потужність буде тільки посилюватися на відстані.

«технологія whisper beam являє собою електромагнітний еквівалент так званої галереї шепотів. У галереї шепотів чути мовця може єдиний слухач в іншому кінці приміщення, більше на це не здатний ніхто, навіть люди, що стоять безпосередньо між спікером і слухачем. Звук занадто слабкий, щоб вони могли почути», — заявляє глава компанії роберт міллман (robert millman).

Darpa давно цікавиться проектами, пов’язаними з дронами і вже домоглася деяких успіхів. Наприклад в управлінні розраховують, що з часом рої до 250 безпілотників зможуть супроводжувати невеликі загони солдатів, допомагаючи їм проводити розвідку і зачищати приміщення. Ведуться роботи і над іншими проектами, зокрема дозволяють розпізнавати і нейтралізувати чужі безпілотники.

На першому етапі electric sky повинна організувати тестові демонстрації на коротких дистанціях. Дані, отримані в ході експериментів, будуть використовуватися для розвитку технології. Як повідомляють розробники, в теорії whisper beam буде здатний працювати з будь-яким типом електричних літальних засобів. За словами одного із засновників electric sky джеффа грісона (jeff greason), те, що передача енергії на велику дистанцію неможлива — не більше, ніж міф, просто такі технології ніколи не були економічними. Новий метод дозволить знизити вартість наземного передавача і розмір знаходиться на бпла приймача.