Протягом багатьох років нам говорили, що автономні електричні авто допоможуть в боротьбі з кліматичними змінами за рахунок зниження викиду шкідливих речовин в атмосферу. Проте вчені з гарвардської юридичної школи вважають, що автомобілі з «нібито нульовим рівнем викидів» насправді посилять багато проблем, з якими людство стикається вже сьогодні.

Зображення: andrej sokolow / getty images

Нове дослідження, яке пройшло під керівництвом наукового співробітника ешлі нуньєс (ashley nunes), показало, що парки автономних електричних автомобілів можуть «різко збільшити споживання енергії і викиди, що сприятиме подальшій зміні клімату, а не скорочення викидів».

” хоча електромобілі самі по собі мають більш низький рівень викидів, ніж традиційні бензинові автомобілі, наша робота показує, що масова поява електричних роботизованих авто на вулицях америки може призвести до збільшення кількості поїздок, пройденої відстані і загальних викидів шкідливих речовин», — йдеться в повідомленні нуньєс.

Транспортні засоби є одним з основних джерел викидів парникових газів. При цьому велика частина викидів припадає на малотоннажні автомобілі, особистий транспорт, фургони, вантажівки і позашляховики. Заміна автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на електромобілі допоможе знизити рівень викидів парникових газів. Однак вчені прийшли до висновку, що не все так очевидно. Вони вивчили дані по сан-франциско і прийшли до висновку, що «повсюдне поширення електричного автономного транспорту може звести нанівець економію енергії» за рахунок збільшення попиту на поїздки, а також скорочення поїздок на попутних машинах, оскільки багато хто сприймає електромобілі, як простий, доступний і екологічно чистий транспорт.

Це дослідження ставить під сумнів численні твердження представників індустрії щодо того, що масове впровадження транспорту на електричній тязі буде позитивно впливати на екологічну обстановку. Вчені вважають, що для поліпшення кліматичного профілю електромобілів в майбутньому урядам країн слід заохочувати і стимулювати спільне використання транспорту на електричній тязі. На їхню думку, електричні автономні авто повинні бути більш ніж «на 50% чистіше, ніж сучасні електромобілі, щоб скоротити обсяг викидів, враховуючи очікуване збільшення кількості поїздок». Іншим рішенням проблеми є перехід на екологічні енергетичні джерела і відмова від використання вугільних електростанцій, а також інших джерел з високим рівнем викидів шкідливих речовин.