Згідно зі свіжим звітом trendfocus, поставки споживчих твердотільних накопичувачів в третьому кварталі 2021 року скоротилися. У кількісному вираз зниження склало 17 %, а по загальній ємності — 3 %. У той же час попит на ssd в корпоративному секторі залишився на колишньому високому рівні. Винятком стали тільки накопичувачі з інтерфейсом sata, поставки яких в цей сектор скоротилися в порівнянні з минулим кварталом.

Джерело зображення: micron

Компанія samsung зберегла позицію провідного постачальника ssd. У трійку лідерів також увійшли компанії western digital і kioxia.

Якщо за підсумками другого кварталу загальні поставки твердотільних накопичувачів становили майже 99,596 млн, то в третьому кварталі вони скоротилися до 82,524 млн одиниць. За показником загальної ємності поставки знизилися з 68,6 млн екзабайт до 66,3 млн екзабайт.

Поставки ssd в 3-му кварталі 2021 року в кількісному вираженні (млн штук). Джерело зображення: trendfocus

Лідер ринку samsung в кількісному вираженні збільшив свою частку поставок з 24,4% у другому кварталі до 25% у третьому кварталі. За поставленими обсягами частка компанії досягла значення 40% від загального показника ринку. У другому кварталі вона становила 34,9 %.

Поставки western digital в кількісному вираженні скоротилася в третьому кварталі з 18,8 до 17,1 %, а за поставленими обсягами — з 16,6 до 14,1 %.

Поставки ssd в 3-му кварталі 2021 року у вираженні обсягу (млн екзабайт). Джерело зображення: trendfocus

Показники поставок компанії kioxia, що зберегла за собою звання третього найбільшого постачальника ssd в світі, в кількісному вираженні скоротилися з 12,6 до 11,5% від загального показника ринку. У вираженні обсягу частка поставок виробника знизилася з 9,1 до 8,4 %.