0 правозахисник едвард сноуден заявив про небезпеку державних цифрових валют

Колишній співробітник анб, який розкрив інформацію про незаконне стеження з боку сша як за власними громадянами, так і за громадянами інших країн, а нині правозахисник едвард сноуден висловився про можливу небезпеку державних цифрових валют, таких, як “цифровий долар” або “цифровий юань”.

Сноуден говорить про те, що подібні валюти автоматично роблять державу центром будь-якої транзакції: тим самим вони є збоченням ідеї криптовалют, децентралізованих і вільних від будь-якого зовнішнього контролю. Також деякі правозахисники, юристи та it-фахівці заявляють, що повсюдне впровадження державних цифрових валют дозволить тоталітарним режимам, подібним китайському, чинити додатковий тиск на нелояльних до них громадян.

“така валюта спеціально розроблена для того, щоб позбавити вас основоположного права власності на ваші гроші” – заявив сноуден у своєму твіттері, рішуче виступивши проти цифрових валют центробанків і додавши, що більшість доларів, фактично вже цифрові (мова, мабуть, йшла про безготівкові розрахунки і записи в базах даних банків).