У продовженні теми, пов’язаної з енергоспоживанням процесорів intel core 12-го покоління, портал igor’slab поділився інформацією з конфіденційних документів intel про вимоги до живлення настільних процесорів raptor lake-s, які прийдуть на зміну чіпам alder lake-s у другій половині майбутнього року.

Джерело зображення: wccftech

За даними джерела, процесори intel core 13-го покоління будуть представлені в трьох сегментах з tdp 125 вт, 65 вт і 35 вт. Таким чином, вони збережуть рівні енергоспоживання для alder lake-s, реліз яких очікується до кінця поточного року. У наведених порівняльних таблицях можна відзначити, що параметр iccmax (пов’язаний зі споживаною потужністю при автоматичному розгоні) у процесорів raptor lake-s виріс в порівнянні з чіпами alder lake-s. Однак для більшості користувачів буде актуальна інформація про показники pl1, pl2 і pl4 нових чіпів. Якщо перший вказує на номінальну заявлену потужність процесора, то другий повідомляє про можливе реальне споживання чіпа в навантаженні. Показник pl4 в свою чергу відображає пікову споживану процесором потужність протягом не більше декількох мілісекунд.

Для моделей процесорів raptor lake-s з показником tdp 125 вт значення pl2 зросте з 241 вт до 253 вт. Це означає, що в режимі turbo boost чіпи intel core 13-го покоління будуть споживати більше попередників і, отже, потребуватимуть більш ефективного охолодження. Пікове значення споживаної потужності (pl4) у старших моделей raptor lake-s в свою чергу скоротиться з 359 до 314 вт.

У сегменті моделей з tdp 65 вт також спостерігаються зміни в значенні pl2, яке у чіпів raptor lake-ѕувеличится з 202 до 219 вт. Значення pl4 в свою чергу знизиться з 311 до 277 вт.

У молодшого сегмента процесорів 13-го покоління core з tdp 35 вт показник pl2 залишиться на тому ж рівні, що і у alder lake-s, а значення пікової потужності pl4 знизиться з 177 до 152 вт.

Процесорам raptor lake-s приписують оптимізований кеш, підтримку пам’яті lpddr5x, а також конфігурації зі збільшеною кількістю малих енергоефективних ядер.