Дослідження, проведене компанією «мегафон», говорить про те, що росіяни в році, що минає стали набагато частіше купувати всілякі пристрої для сучасного розумного будинку.

Джерело зображень: pixabay.com / geralt

Продажі гаджетів для смарт-житла в мережі “мегафона” в 2021 році підскочили на третину — 34 %. Якщо розглядати ринок у грошовому вираженні, то обсяг галузі збільшився на 41%.

Найбільшою популярністю в сегменті обладнання для розумного будинку серед росіян користуються динаміки з інтелектуальним голосовим асистентом. На частку таких гаджетів довелося 62 % в загальному обсязі ринку. За рік продажі смарт-колонок підскочили на 38% в штуках і 47% в грошах. Лідером стала ” яндекс.станція міні”, попит на яку зріс на 44 %. Далі йдуть ” яндекс.станція лайт “(22,5 %) і jbl link portable (21 %).

На другому місці за популярністю знаходяться інтелектуальні системи освітлення з часткою 10,4 %. Продажі цих пристроїв піднялися в 5,5 рази в штуках і в чотири рази в грошах.

Замикають трійку розумні розетки, частка яких склала 6,4 %. З початку цього року продажі таких пристроїв збільшилися на 15% в штуках і на 33% в грошах.

«рішення, які дозволяють автоматизувати побутові завдання, підвищувати ефективність енергоспоживання і рівень домашнього комфорту, стають доступнішими, попит на них зростає. При цьому ринок товарів для розумного будинку ще відносно молодий, ми бачимо у нього високий потенціал для зростання”, – йдеться в дослідженні.