Генеральний директор державної корпорації «роскосмос» дмитро рогозін в ході виступу на першому діловому форумі євразійського економічного союзу (єаес) «космічна інтеграція» розповів про перспективні проекти російської ракетно-космічної промисловості.

Джерело зображень « “роскосмос”

За його словами, до кінця поточного місяця планується здійснити випробувальний пуск важкої ракети-носія «ангара-а5 «з новим розгінним блоком — »персей”. А в першій половині 2022-го має відбутися старт легкої ракети «ангара-1.2».

Фактичні роботи за проектом “байтерек«, який реалізується з метою запуску з байконуру перспективних ракет-носіїв середнього і напівважкого класів» союз-6 «і» союз-5”, почнуться в березні наступного року. При цьому перший пуск носія “союз-5” може відбутися в грудні 2023-го.

У вересні наступного року має бути реалізований другий етап місії “екзомарс«: до червоної планети відправиться десантний модуль» козачок” з європейським ровером на борту.

Пан рогозін також розповів про масштабний проект під назвою “сфера”, який передбачає розгортання багатоцільової космічної системи, що налічує кілька сотень супутників.

«сфера складатиметься з п’яти угруповань зв’язку і п’яти угруповань спостереження. Спостереження буде проводитися в радіолокаційному режимі. Перші (радіолокаційні) апарати з’являться в 2022 році, в 2023 році ще два апарати, і далі будемо нарощувати це угруповання. Всього ми плануємо вивести до 600 апаратів в періоді до 2030 року», — повідомив глава «роскосмосу».

У 2022 році буде запущений перший апарат-демонстратор орбітального угруповання «скіф» (широкосмуговий доступ в інтернет), а в 2023 на орбіту відправиться супутник «марафон» (інтернет речей).