Компанія tiobe software щомісяця складає рейтинг популярності мов програмування. Вперше за більш ніж 20 років верхню сходинку в ньому зайняв python, обігнавши с і java.

По суті рейтинг популярності python залишився на рівні 11,27%. А ось популярність с і java знизилася до 11,16% і 10,46%. Також зміни торкнулися і інших мов програмування з топ – 20 tiobe. Наприклад, рейтинг visual basic впав з 19 на 11 місце, а perl опустився з 11-го рядка рейтингу на 19.

Рейтинг мов програмування tiobe користується довірою серед розробників. Компанія формує індекс популярності на основі аналізу пошукових запитів в google, bing, yahoo!, вікіпедія, amazon, youtube. Дані яндекса рейтинг не враховує. Фахівці tiobe аналізують, скільки розробників і інженерів у всьому світі користуються мовою, скільки є діючих курсів для навчання даній мові.

Індекс tiobe нічого не говорить про те, який з мов краще за інших. Він також не бере до уваги кількість коду, який написаний на кожній мові (такі дані враховує рейтинг pypl від github). За допомогою рейтингу tiobe розробники всього світу можуть подивитися, наскільки затребувані їх навички програмування на тій чи іншій мові. Також індекс може допомогти прийняти рішення, яку мову взяти за основу при створенні нового проекту.

За словами автора мови гвідо ван россума, python став популярним тільки завдяки користувачам.

Python-високорівнева об’єктно-орієнтована мова програмування. Починаючи як проста мова сценаріїв, вона з часом стала популярною в середовищі розробників. Його використовують для розробки комп’ютерних і мобільних додатків, для роботи з великими масивами даних, для створення web-сайтів і в машинному навчанні.

Експерти вважають, що зростання популярності python пов’язане з розвитком data mining, ші і загальним підвищенням інтересу до цієї мови. Сьогодні навички програмування потрібні в самих різних областях, тому попит на розробників постійно зростає. А разом з нею зростає і потреба в нескладних мовах, які можна порівняно швидко освоїти до базового рівня, з швидкими циклами редагування і плавним розгортанням. Оскільки python підходить під всі ці вимоги, швидше за все, його популярність буде рости і далі.