Рішення тайванської напівпровідникової компанії tsmc виконати запит сша про надання інформації викликало гнів і занепокоєння в китаї. Китайська влада побоюється, що вашингтон може використовувати цю інформацію для санкцій проти пекіна, незважаючи на те, що тайванський виробник чіпів заявив, що не буде розкривати конфіденційну інформацію про клієнтів уряду сша.

логотип компанії tsmc-taiwan semiconductor manufacturing company

Компанія tsmc є світовим лідером напівпровідникової промисловості. Представники компанії в понеділок заявили, що дадуть відповідь на запит міністерства торгівлі сша про надання інформації від компаній в ланцюжку поставок чіпів. У список увійшли також південнокорейська samsung electronics і американська компанія intel.

Однак ці гарантії не змогли розвіяти побоювання по інший бік тайванської протоки. Хоча влада сша заявила, що їх запит був спрямований на з’ясування причин нестачі чіпів, і жодна китайська компанія не була безпосередньо залучена в цей процес, це і викликало тривогу в китаї. У пекіні вважають, що ці дані можуть допомогти вашингтону більш точково накласти санкції на китайські компанії.

Будучи найбільшим у світі заводом з виробництва напівпровідникових пластин, tsmc має величезне значення для китаю у виробництві готових мікросхем. Так, наприклад рішення tsmc дотримуватися санкцій сша щодо huawei завдало серйозного удару по бізнесу смартфонів компанії з шеньчженя.

У квітні tsmc також відмовилася від випуску чіпів для phytium information technology co, однієї з семи китайських компаній, що займаються розробкою суперкомп’ютерів і внесеної в санкційний список сша.

Виконання тайванською компанією запиту сша викликало побоювання в подальшому розвитку подій, особливо якщо сша отримають дані, що стосуються залежності китаю від tsmc.

Один з акаунтів в китайській соціальній мережі weibo назвав згоду tsmc на передачу інформації “схилянням колін перед сша”. Повідомлення отримало понад 6000 “лайків”.

У коментарі, опублікованому на місцевому технологічному сайті pingwest, стверджується, що дані tsmc, передані сша, можуть бути використані для “нанесення серйозної шкоди інтересам материкового китаю”, при цьому не наводяться доказів на підтримку цього твердження.

” в той момент, коли tsmc здає інформацію… Їй більше не можна довіряти”, – йдеться в коментарі.

Статті з критикою tsmc також з’явилися в найбільшій китайській соціальній мережі wechat.

Tsmc, на частку якої припадає 54 відсотки світового ринку виробництва напівпровідникової продукції, знаходиться в самому центрі світового ланцюжка формування вартості чіпів. Рішення, які вона приймає на тлі суперництва сша і китаю в області технологій, можуть мати далекосяжні наслідки.