Інформаційне видання “рбк «з посиланням на» роскосмос «сьогодні, 7 жовтня, повідомило про те, що на російському космодромі» східний «запустили етап тестування робототехнічної охоронної платформи»маркер”. Даний робот, як заявили в держкорпорації, буде займатися наземним патрулюванням комплексу — в «обов’язки» пристрою входить виявлення, ідентифікування та перехоплення порушників, які пробралися на периметр території, що охороняється. Більш того, пристрій здатний протидіяти терактам і польотам безпілотних літальних засобів. 1>«>” ми бачимо застосування даних комплексів у складі охоронних структур як пристроїв, що забезпечують безпеку космодромів, підприємств та інших об’єктів державної важливості», — заявив дмитро рогозін, глава «роскосмосу».

Варто також відзначити, що на поточний момент розроблено відразу п’ять моделей даних охоронних роботів, які здатні працювати як під безпосереднім контролем людини, так і в повністю автономному режимі. Дві моделі роботів зібрані на колісному шасі, три інших — на гусеничному ходу. І, що найцікавіше, дані технології і розробки планують використовувати не тільки на нашій планеті — в майбутньому напрацювання дозволять створити роботів для дослідження місяця та інших планет в сонячній системі. Зараз же розробники працюють над тим, щоб доопрацювати штучний інтелект, щоб роботи могли виконувати завдання не тільки поодинці, але і в групі.

Ще розробники з фонду перспективних досліджень заявили, що в основі робота «маркер» лежить модульна архітектура, на яку можна встановлювати різні агрегати, прилади для вивчення місцевості, додаткові вузли і не тільки. Та й у робота є значна перевага над людиною-запас ходу “маркера” дозволяє роботу подолати 500 кілометрів без дозаправки, він може працювати в будь-яку погоду і без необхідності у відпочинку.