Журналісти видання» коммерсантъ” виявили, що головний радіочастотний центр (грчц) 15 вересня опублікував на порталі держзакупівель тендер вартістю 15 мільйонів рублів на розробку техзавдання для системи пошуку порушень в інтернеті в зображеннях і відеофайлах. Система пошуку протиправного контенту буде називатися “окулус”, її планують запустити в 2022 році.

Підвідомчий роскомнагляду грчц дав зрозуміти, що» окулус ” буде виявляти поширення екстремістських матеріалів і порнографії, пропаганду наркотиків, заклики до масових заворушень і самогубства. Це уточнення було описано в техзавданні, завершити всі роботи планується до 17 грудня.

Текстовий контент поступається місцем фото – і відеоматеріалам, які сильніше впливають на свідомість людини, — так вважають в грчц. Далі пряма цитата:»за інформацією tiktok, кількість щомісячних користувачів сервісу зросла з 2018 року на 800%, в facebook пости із зображеннями залучають користувачів в 2,3 рази частіше, ніж повідомлення без них, саме в такому контенті з’являється все більше забороненої законами рф інформації”.

В інтерв’ю виданню «коммерсантъ» глава роскомнагляду андрій липов прогнозував, що вже до кінця поточного року обсяг інформації, яку зможуть проаналізувати співробітники відомства на предмет порушень, збільшиться в 14 разів. Домогтися таких результатів допоможуть ші-алгоритми, повсюдно впроваджуються ркн для таких цілей.

Нагадаємо також, що в кінці серпня роскомнагляд оголосив про закупівлю «автоматизованої системи моніторингу порушень прав суб’єктів персональних даних в мережі» за 41,1 мільйона рублів, а в середині вересня — системи моніторингу сайтів за 58,5 млн руб.

Співвласник компанії “ланіт-терком” володимир уфнаровський вважає, що розробка системи «окулус» може коштувати «від десятків до сотень мільйонів рублів», її впровадження «обійдеться в мільярди», а обслуговування — «в десятки мільйонів на рік».