Сьогодні можливість збереження анонімності в мережі Інтернет і створення безпечного підключення переживає черговий бум. Користуватися різними анонімайзерів це навіть не необхідність, а можливість віддати данину моді і відчути себе в тренді.

Питання про способи збереження своїх особистих даних розбурхують розуми багатьох користувачів різного віку, професій та соціального статусу. Портал вирішив розібратися, що до чого і відповісти на найболючіші питання.

Про що взагалі мова?

Сама по собі можливість збереження анонімності в мережі стара як світ. Всі технології, які дозволяють зробити це, активно застосовувалися і 5 і 10, і 15 років тому. Але саме зараз на хвилі санкцій, заборон, хайпи і різного роду перевірок збереження своїх персональних даних стало популярним. У цьому користувачеві можуть допомогти програмні клієнти або спеціалізовані Інтернет-ресурси, які виступають у ролі доброго детектива: підміняють ip-адресу Вашого пристрою, створюють захищений канал, стирають інформацію про переглянутих сторінках, дозволяють зайти на сайти, заборонені в якому-небудь регіоні або підмережі і т. д. І саме головне все це дістається безкоштовно або досить дешево і не вимагає від користувача спеціальних знань.

Кому це потрібно?

В першу чергу подібні сервіси можуть стати в нагоді користувачам, які хочуть зайти на сайти, заблоковані в їх підмережі або регіоні. Наприклад, втомлений менеджер відділу продажів, хоче розслабитися і в обідню перерву зайти на свою сторінку в соціальній мережі, а системний адміністратор, цю саму можливість заблокував.

Вихід з цієї ситуації дуже простий – скористатися сервісом, який допоможе обійти таку заборону, підмінивши ip-адресу комп’ютера менеджера на той, яким доступ до соціальної мережі дозволений.

Або візьмемо ситуацію, коли який-небудь сайт недоступний для жителів цілої країни. Тут також на допомогу може прийти будь-яке з рішень по зміні Вашого IP адреси, на адресу регіону, в якому доступ до цього сайту відкритий. У цю ж категорію потрапляють сайти, заблоковані конкретним провайдером. Прикладом служать ресурси для покупок на зарубіжних сайтах, доступні тільки для жителів конкретного регіону.

І, нарешті, подібні рішення можуть бути корисні фахівцям з маркетингу і реклами, які хочуть подивитися, як виглядає їхній проект в пошукових системах для конкретного регіону або цілої країни. В даному випадку мова йде не про приховування персональних даних, а тільки про заміну Вашого IP на один з місцевих адрес.

Як цим користуватися?

Зараз більш докладно поговоримо про 3 популярних варіантах систем збереження персональних даних. Обійти заборону на з’єднання і зберегти свою анонімність нам будуть допомагати: проксі-сервера VPN і цибулинний браузер Tor. Поїхали!

Для початку розглянемо проксі-сервера.

Проксі – сервер являє собою посередника між Вами та сайтом, на який потрібно зайти. При цьому Ви звертаєтеся на проксі-сервер, він обробляє запит і віддає його на сайт призначення. Таким чином, Ви отримуєте доступ до потрібного Вам сайту через треті руки. Зовсім просто це виглядає так.

Ви хочете купити пляшку пива, але паспорт залишився вдома, а продавець відмовляється без нього продати алкоголь, не дивлячись на те, що Вам вже 34 роки. Ви просите проходить повз сусіда, у якого є паспорт купити Вам пиво, даєте йому гроші, а він вже набуває алкоголь і віддає його Вам. Ось таким добрим сусідом виступає проксі-сервер.

Налаштування проксі-сервера відбувається безпосередньо з Вашого браузера. Можете вибрати один з безлічі ресурсів, які надають цю послугу для цього достатньо просто ввести у пошуковик «рейтинг анонімайзерів» або «популярні проксі».

Проксі-сервер може бути платним і безкоштовним. Як і все в цьому світі платні ресурси працюють стабільніше і представляють більш якісні послуги. Який варіант вибрати – вирішувати Вам.

Другим на черзі у нас буде технологія VPN

VPN

VPN (Virtual Private Network) — віртуальна приватна мережа також як і проксі-сервер дозволяє підключитися до нікому сайту через сервер – посередник, так званий сервер VPN. У разі використання VPN користувач встановлює собі програму – клієнт і за допомогою цієї програми підключається до VPN сервера, який вже здійснює підключення до шуканого сайту.

Тут же виникає резонне питання: в чому ж відмінність даної технології від використання проксі. Якщо не вдаватися в технічні подробиці, то можна сказати, що VPN з’єднання являє собою захищений тунель, який працює за схожим з проксі – серверами принципом, але більш надійний і найчастіше більш стабільний.

Надійність як зазвичай коштує грошей, тому переважна більшість серверів VPN платні, але не варто зневірятися – вартість користування VPN коливається від 5 до 15$ в місяць. Погодьтеся – цілком посильна сума для можливості створення безпечного підключення і використання улюблених сервісів.

Сидить дід, у сто шуб одягнений. Що таке Tor?

Tor browser

Замикає нашу трійку клієнтів для створення безпечного підключення до Інтернет – програмний клієнт Tor (The Onion Router, «Цибулинний роутер») – дозволяє створювати анонімне Інтернет-з’єднання в рамках концепції цибулевої маршрутизації.

Про цибулевої маршрутизації завжди можна прочитати на Вікіпедії, ми більш докладно зупинимося на самому клієнті Tor, який подібно героєві з скандинавської міфології готовий захистити Вашу анонімність в мережі, вберегти трафік від крадіжки і прослуховування і допомогти обійти заборону на доступ до потрібного контенту . Суть дії Tor полягає в тому, що Вам комп’ютер стає частиною захищеної мережі, користувачі якої надають один одному можливість використовувати їх ip адреси для створення безпечного підключення.

При цьому створюється ланцюг з трьох довільних вузлів. Tor клієнт відправляє мережевий пакет (запит), в якому міститься зашифрований адресу другого вузла на перший вузол мережі. Перший вузол отримує ключ шифрування і визначать другий вузол ланцюжка, а потім переотправляет пакет на нього. Потім другий вузол ланцюга виконує ті ж самі дії з пакетом, але вже для третього вузла.

Таким чином, шлях Вашого мережевого запиту шифрується і кілька разів змінює адресата, після чого вже стає практично неможливо визначити, хто і з якого комп’ютера відкриває сайт.

До недоліків Tor можна віднести швидкість роботи – адже вузли, в даному випадку представляють собою звичайні комп’ютери користувачів, а не швидкісні сервера. Але тут вже нічого не поробиш: технологія Tor скоріше підходить для пошуку інформації, ніж для перегляду «важкого» відео контенту. Для того щоб використовувати Tor необхідно завантажити програму з сайту TOR-проекту і встановити її на свій ПК або ноутбук.

Замість висновку

Отже, ми розглянули 3 варіанти створення анонімного підключення до Мережі Інтернет. Найпростішим варіантом, як нам здається, буде використання безкоштовного проксі. Найбільш надійний спосіб – підписка на платну VPN. Ну а для тих, хто хоче відчути себе частиною спільноти анонімних користувачів підійде Tor. Вибір як завжди залишається за Вами. Головне, що цей вибір є!

Джерело: http://pcforsage.com.ua/